אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האסטרטגיה של איקאה: פחות אריזות, יותר חנויות צילום: ikea

האסטרטגיה של איקאה: פחות אריזות, יותר חנויות

ענקית הריהוט השבדית מתכננת להתייעל באמצעות הפחתת הרכיבים במוצרים וצמצום שטח האריזה; יעד המכירות ל-2020: 50 מיליארד יורו

17.06.2015, 21:21 | שירות כלכליסט

ענקית הריהוט השבדית איקאה מתכננת לצמצם יותר את אריזות מוצריה כדי להקטין את עלויות שרשרת האספקה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מתכוונת לנצל את הכסף שהיא תחסוך כדי לפתוח סניפים נוספים ברחבי העולם, להגדיל את הפעילות באתרי האינטרנט שלה ולהעלות את היקף המכירות השנתי שלה ל־50 מיליארד יורו עד 2020. לשם השוואה, היקף מכירות החברה ב־2014 עמד על 28.7 מיליארד יורו.

"אנחנו מהנדסים החוצה הוצאות שלא תורמות דבר לשרשרת הערך שלנו", הסביר מנכ"ל איקאה פטר אגנפיאל ל"וול סטריט ג'ורנל".

איקאה בקולורדו, צילום: בלומברג איקאה בקולורדו | צילום: בלומברג איקאה בקולורדו, צילום: בלומברג

האסטרטגיה שנוקטת איקאה אינה חדשה עבורה. כבר ב־2012 היא צמצמה את מספר הרכיבים בחלק ממוצריה והצליחה בעקבות כך לצמצם את אריזותיהם. כך למשל, מספר הרכיבים במנורה מדגם טקסטור ירד מ־33 ל־9 בלבד. המהלך הזה הוריד את משקל האריזה ב־28% ואיפשר לחברה לדחוס 128 מנורות על משטח אריזה שהכיל קודם לכן 80 מנורות. החברה גם הורידה את מחיר המנורה ב־34% בגלל הקיצוץ בעלויות.

כדי להגביר את שכיחות החשיבה היצירתית מהסוג הזה, החליטה לאחרונה איקאה לשלוח את המעצבים שלה לפסי הייצור לפני שהם מעצבים רהיטים חדשים. "הבנה של תהליכי הייצור והטכניקות הזמינות מאפשרות לנו לפתח פתרונות חדשים וברי ביצוע", אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" המעצב ג'יימס פוטצ'ר.

עד סוף 2015 איקאה מתכננת לפתוח 13 חנויות ברחבי העולם, נוסף על 315 החנויות הקיימות. במקביל, היא קונה שטחים בהודו שעליהם היא תקים את הסניפים הראשונים שלה בתת היבשת. החנויות המקוונות של החברה, שפועלות רק ב־13 מדינות מתוך ה־27 בהן יש לה סניפים, הן תחום אחר בו איקאה צומחת במהירות. בשנת 2014 נרשמו בהן 1.5 מיליארד ביקורים, זאת לעומת 200 מיליון בלבד בשנה שלפני כן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות