אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוך העבודה עולה מדרגה: עובדי חטיבת השוק הפרטי באסם פתחו בעיצומים צילום: שאול גולן

פרסום ראשון

סכסוך העבודה עולה מדרגה: עובדי חטיבת השוק הפרטי באסם פתחו בעיצומים

כ-100 עובדים האחראים על מכירות הקבוצה לשוק הפרטי מוחים על המבוי הסתום שאליו נקלע המו"מ במאבקם על שכרם וביטחונם התעסוקתי

18.06.2015, 10:29 | נורית קדוש

עובדי חטיבת השוק הפרטי בקבוצת אסם סחר פתחו הבוקר (ה') בצעדים ארגוניים, בגיבוי ההסתדרות, ומקיימים בשעה זו משמרות מחאה מול משרדי ההנהלה בשוהם.

קראו עוד בכלכליסט

כמאה עובדים אשר אחראים על המכירות של קבוצת אסם בכל השוק הפרטי, מוחים על המבוי הסתום שאליו נקלע המשא ומתן, בעקבות התבצרות ההנהלה בעמדותיה. העילה המרכזית למחלוקת בין הצדדים נעוצה במאבק העובדים על שכרם ועל הבטחת ביטחונם התעסוקתי.

יצוין כי סכסוך העבודה בקבוצת אסם סחר הוכרז לפני מספר חודשים וטרם ההסכם הקיבוצי המיוחד שנחתם לפני שבועיים בין ההסתדרות לבין קבוצת אסם.

קבוצת אסם סחר בראשות ניצן גולדברג, מאחדת את כל פעילות המכירות של קבוצת אסם הארצית, ואחראית להפצתם של מוצרי החברה, ביניהם: מטרנה, צבר, בונז'ור, נסטלה ועוד.

עובדות אסם מסדרות מדפים ברשתות המזון, צילום: דימטרי שבצי עובדות אסם מסדרות מדפים ברשתות המזון | צילום: דימטרי שבצי'נקו עובדות אסם מסדרות מדפים ברשתות המזון, צילום: דימטרי שבצי

אליעזר בלו, המזכיר הארצי של הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, אמר הבוקר: "ההסתדרות קוראת להנהלת אסם לנהל משא ומתן אמיתי, מתוך כוונה כנה להגיע להסכמות בהקדם, לטובת העובדים והחברה".

מאסם נמסר בתגובה: " אסם מנהלת בימים אלה מו"מ לחתימת הסכם עבודה חדש עם קבוצה של כ- 80 איש העובדים במכירות והפצה למכולות ומינימרקטים. החברה מאמינה כי בהמשך הידברות ניתן יהיה להגיע להסכמות כנהוג ביחסי העבודה הטובים הקיימים בחברה מזה שנים רבות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אין צדק לשביתהֱ
אנשי שוק פרטי סוכנים/יחידת נראות לא הייתה לכם שום הצדקה לעשות שביתה את מפגן הכוח תשאירו בבית.ש.א. מוליך אותכם שולל חבל מאוד שאתם נגררים אחריו.יושב ראש ועד אמור להיות מבין עניין אבל כאן הוא הולך עם אגו מנופח.פעם הבאה תחשבו לפני בסוף יכול יום אחד להוליד החלטות קשות עבורכם תברכו כל יום שאתם קמים בבוקר את מקוק הפרנסה שלכם.שבת שלום
עובד אסם , חיפה  |  20.06.15
6.
אסם חברה טובה כמו בית לעובדים
אני חושב ולפי מה שהספקתי להכיר אסם חברה טובה דואגת לעובדים והעובדים וכול מנהלים בחברה חשוב להם ההצלחה של אסם כי אסם זה כמו בית עבור כולם אין פה מנהלים ועובדים כולם בראש אחד להצלחה ותמיד יש דלת פתוחה לעזרה לכול עובד שנדרש או נמצא במצוקה מי שחושב אחרת רצוי שהסתכל בחוץ ואז יגיד את דעתו תמי חושבים שאצל השכן טוב יותא
א , פ"ת  |  19.06.15
5.
גחמה של אדם אחד - ש.
המאבק שלנו לגיטימי וצודק עד להשבתה.אסם היא בית ובעצם,ירינו לעצמנו ברגל וזרקנו אבן לבאר ממנה אנו שותים שנים.בסופו של יום נגררנו אחרי ש.א. להשבתה המבישה אותנו במקום להדברות עם ההנהלה ודי ברור לרובנו שכל רצונו הוא לרכב על גבינו כדי להאדיר שמו ויכולתיו בפני שאר הועדים בארגון כדי לעמוד בראשם.
אנשי מכירות שוק פרטי , מרכז  |  19.06.15
4.
תגובות. מטעות
עבדתי באסם כ 11 שנים בתפקידי ניהול. ואני חייב לציין שאסם היא בית. היא אחת מהחברות במשק שמתגמלות את העובדים שלה באופן ראוי ביותר כולל בונוסים קרן השתלמות משכורת 13. ומשכורת חודשית הוגנת מאד. במיוחד לצוותי המכירות. לכן לכל המלעיזים והמגיבים תאמינו לי שאם יאמרו לאחד מהשובתים שהוא מצומצם תראו שהוא יסכים לקיצוץ של 20 אחוז בשכר .אגב. אין לי אינטרס. ואני לא עובד כבר מספר שנים באסם
קובי אפללו  |  18.06.15
לכל התגובות