אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוקי ההייטק חוזרים לכנסת, יעודדו השקעה בחברות צעירות צילום: עמית שעל

חוקי ההייטק חוזרים לכנסת, יעודדו השקעה בחברות צעירות

ממשלת ישראל נערכת לקידום החוקים שנוגעים לתעשיית הטכנולוגיה בישראל ונבלמו לפני הבחירות האחרונות. במסגרת החוקים צפויה הממשלה להעניק הטבות לגופים שישקיעו בסטארט-אפים צעירים ולתת יותר כוח וגמישות פעולה למשרד המדען הראשי

18.06.2015, 12:41 | מאיר אורבך
ממשלת ישראל נערכת לאשר את כל חוקי ההייטק שנעצרו עם נפילת הממשלה הקודמת. שני החוקים המרכזיים שיוגשו לאישור הם חוק האנג'לים שמטרתו לתת הטבות מס למשקיעים פרטיים בחברות טכנולוגיה צעירות וחוק שמטרתו להסדיר את הרפורמה בלשכת המדען הראשי.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שהוציא משרד האוצר נמסר כי במסגרת החוק יוענקו הטבות מס משמעותיות למשקיעים שייבחרו להשקיע בחברות צעירות שהוגדרו כ"חברות מטרה" בידי לשכת המדען הראשי. המשקיעים יוכלו להפחית מהכנסותיהם החייבות במס את הסכומים שהשקיעו בחברות האמורות.

אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה, צילום: עמית שעל אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה | צילום: עמית שעל אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה, צילום: עמית שעל

צפוי גם להתווסף מסלול חדש לקבלת הטבות אלה ואחרות, לצד הארכת תוקפו של המסלול הקיים כיום בחוק. המסלול החדש יגביר את אטרקטיביות ההשקעה בסטארט-אפים צעירים, בין היתר על ידי יצירת ודאות למשקיע, שידע שעצם ההשקעה תעניק לו הטבות עוד לפני שהסטארט-אפ החל להניב לו רווחים. התיקון צפוי גם להפחית בצורה ניכרת את הסרבול הבירוקרטי שחל על חברה שמבקשת כיום לקבל השקעות מוטבות.

כמו כן, מתכוונת הממשלה להביא לאישור את הרפורמה הכללית בלשכת המדען הראשי שתאשר מחדש את התוכנית להקמת רשות אשר תאפשר למדען הראשי חופש פעולה רחב יותר, גיוסי כספים וגמישות רבה בתוכניות לטיפול בשינויים בתעשיית ההייטק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות