אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט ללומניס - תירכש על ידי XIO ב-510 מיליון דולר צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

אקזיט ללומניס - תירכש על ידי XIO ב-510 מיליון דולר

לומניס תירכש על ידי XIO הסינית תמורת 14 דולר למניה במזומן - פרמיה של 16% על מחיר השוק. בעלי המניות הגדולים בחברה - קרן ויולה (35%) ועופר היי טק (24%)

18.06.2015, 13:28 | גולן חזני וגיל קליאן

לומניסהודיעה היום על חתימת הסכם מחייב להירכש על-ידי קבוצת XIO בעבור סכום של 14 דולרים למניה במזומן, המשקף סכום מצרפי של כ-510 מיליון דולר. כוונת הרכישה של XIO נחשפה ב"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מניית חברת המכשור הרפואי והלייזרים לתעשיית הרפואה האסתטית סגרה אתמול את המסחר בניו יורק במחיר של 12.08 דולר, כך שמדובר בפרמיה של 16% על מחיר השוק. שתי בעלות המניות הגדולות בלומניס הן קרן ויולה (35%) וקבוצת עופר הייטק (24%).

בראש XIO - קרן השקעות סינית שמנהלת כ־3 מיליארד דולר -  ארבעה שותפים, יוצאי קרנות ההשקעה הגדולות בעולם. קרסטן גאייר הגרמני מקרן פרמירה המשמש כראש החטיבה האירופית, האיטלקי ג'וזף פצ'יני, לשעבר בכיר בבלאקרוק, ושני השותפים הסינים, מרפי צ'יאו, לשעבר בכיר בחברה הממשלתית הסינית CICC, ואת'ן לי, לשעבר בכירה באולימפוס סין. 

לומניס הוקמה על ידי שמעון אקהויז ב־1991 ומאז עברה תהפוכות רבות, כולל הנפקה ומחיקה מבורסת נאסד"ק ב־2006 בעקבות אי־סדרים חשבונאיים, ניפוח הכנסות והפסדים כבדים. לאחר מחיקתה מהמסחר נרכשה השליטה (85%) בלומניס בידי ויולה ועופר הייטק תמורת 120 מיליון דולר והחברה מחקה עשרות מיליוני דולרים מחובה לבנק הפועלים. ב־2009 ביצעה לומניס הנפקה פרטית של מניות לפי שווי של 200 מיליון דולר, שבה השתתפו בין היתר קרן אגת (2%) של דני נווה וקרן סקיי (2%) של צבי יוכמן.

לומניס פועלת מיקנעם ומעסיקה 1,000 עובדים. היא מנוהלת כיום על ידי ציפי עוזר ערמון שמונתה לתפקיד במרץ 2012 אחרי שהיתה מנכ"לית טבע יפן. עוזר ערמון העבירה את לומניס לרווחיות והובילה לפני שנה את חזרתה של לומניס לנאסד"ק, אחרי שגייסה 120 מיליון דולר לפי שווי של 470 מיליון דולר.

"אנו שמחים על ההודעה למכירת החברה ועל הערך שהעסקה מביאה לבעלי המניות," מסר הראל בית-און, יושב ראש מועצת המנהלים של החברה. "במהלך השנים האחרונות היתה לנו ההזדמנות להוביל שינוי אסטרטגי בלומניס, שיצר חברה צומחת עם נוכחות גלובלית. אנו מכבדים ומעריכים את הנהלת החברה ועובדיה מאחלים להם המשך צמיחה ושגשוג."

 

בנק ההשקעות גולדמן זאקס שימש כיועץ פיננסי ללומניס. מורגן סטנלי שימש כיועץ פיננסי לקבוצת XIO. עורכי הדין דן שמגר ואריאל עמינצח ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ייצגו את לומניס בעסקה. את XIO ייצגו עוה"ד דוני טולדנו ושרית מוסיוף.

 

ציפי עוזר ערמון ציפי עוזר ערמון ציפי עוזר ערמון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות