אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל השליטה לשעבר באקסטרא פלסטיק תובע חוב של 8.4 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בעל השליטה לשעבר באקסטרא פלסטיק תובע חוב של 8.4 מיליון שקל

צבי עברי הגיש התנגדות להסדר החוב במפעל הפלסטיק שקרס - כשהוא טוען שמרבית החוב כלפיו הוא במעמד של נושה מובטח

18.06.2015, 15:07 | גיל קליאן

בעל השליטה לשעבר באקסטרא פלסטיק, צבי עברי, לא רוצה להיות מסווג יחד עם הספקים ושאר הנושים הלא מובטחים בהסדר החוב של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מבקשה שהגיש היום (ה') עברי באמצעות בא כוחו עו"ד אמיר פלמר, עולה כי עברי טוען לחוב של 8.4 מיליון שקל, חלקו אליו אישית וחלקו לחברת אשפלסט שבבעלותו, כאשר לטענת עברי רוב החוב הוא חוב במעמד של נושה מובטח, וחלקו השני במעמד של נשייה בדין קדימה. המשמעות: אם תתקבל דרישת עברי, הוא יקבל את כספו לפני הספקים ושאר הנושים הלא מובטחים של החברה.

כעת עברי מתנגד להסדר החוב המוצע, וזאת בגלל שנאמן החברה, עו"ד רונן מטרי, לא הכיר בחובות אלו כחובות בנשייה מובטחת או בדין קדימה. למעשה, עברי מתלונן בפני בית המשפט כי לחובות כלפיו לא נעשה "ביטוי כלשהו" בהצעת הסדר הנושים.

באותה נשימה יוצא עברי בשורה של טענות אחרות מול ההסדר - כך למשל טוען עברי כי 15 יום להגשת התנגדויות היא פרק זמן קצר מדי, וכי הכללת בנק לאומי בהסדר אינה נדרשת שכן הבנק נפרע כבר עם מכירת החברה לקבוצת תדביק תמורת 23 מיליון שקל וטענות נוספות.

מפעל אקסטרא פלסטיק, צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק | צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק, צילום: יאיר שגיא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
עברי
ממש חוצפה,הרצחת וגם ירשת?העביר לקוחות ,ציוד,סחורות,כספים לחברה בבעלותו הפרטית אשפלסט מחברה בורסאית,רוקן את אקסטרא ועכשיו עוד מבקש כסף בחזרה? מי משלם על כל המחדלים שגרם לאקסטרא?מי אישר להכנסת כל המשפחה של עברי לאקסטרא ומשכו משכורות עתק כולל עברי עצמו?מדעו הרשות בבורסה לא נכנסים לבדיקה מקפת איך קורה שעל פי הסכם כניסת עברי לאקסטרא היה מחוייב לדווח על פעילות בין חברה פרטית לחברה בורסאית.עברי חשב לעצמו שיכול לרוקן את אקסטרא ולא לשלם על כך?צריכה לקום ועדת חקירה מה קרה עם כספי המשקעיים.
מרדכי  |  19.06.15
2.
לא יאמן כמה רמאות ועזות מצח יש לאנשים
קודם כל מנפיקים חברה בבורסה וגורפים מיליוני שקלים. (מדובר על חברה קיקיונית). לאחר מכן מגייסים כסף מכל מיני מוסדיים ואנשים פשוטים על ידי לקיחת הלוואה (אג"ח). בסוף מנהלים בצורה כושלת את החברה לאחר שמשכו לעצמם משכורות גבוהות. ובסוף מכריזים על פשיטת רגל. עכשיו מהגרושים שנשאר לחלוקה לכל הנושים, הבן אדם רוצה קודם כל לעצמו, ואחר כך מהפרומילים האחרונים אולי מישהו מהנושים האחרים יקבלו משהו. ולתפארת מדינת ישראל. עם מטומטם במדינה מטומטמת.
אלי , אשדוד  |  18.06.15