אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ארליסנס: "אנחנו מקווים להנפיק בעתיד בוול סטריט" צילום: אוראל כהן

מנכ"ל ארליסנס: "אנחנו מקווים להנפיק בעתיד בוול סטריט"

עם זאת, חברת המכשור הרפואי הישראלית עדיין נמצאת בשלב מוקדם מדי ברמת ההכנסות הנוכחית שלה ולכן הנפקה תיקח זמן

18.06.2015, 17:44 | ניר צליק

ארליסנס, חברת המכשור הרפואי הישראלית, עשויה להנפיק בעתיד בוול סטריט. כך אמר מנכ"ל החברה, אבנר הלפרין, בפאנל שהתקיים היום בבורסת תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, ארליסנס עדיין נמצאת בשלב מוקדם מדי ברמת ההכנסות הנוכחית שלה ולכן ההנפקה, אם אכן תתרחש, תקח עוד זמן רב.

בנוסף, בחברה הושקעו כבר כ-80 מיליון דולר עד היום כך שאם אכן היא תפעל להנפקה, ההנפקה תצטרך להיעשות בשווי גבוה כדי שלא לדלל את המשקיעים בצורה דרסטית ולהפוך את השקעתם בחברה עד היום לבלתי כדאית.

אילוסטרציה, צילום: מיקי נועם אלון אילוסטרציה | צילום: מיקי נועם אלון אילוסטרציה, צילום: מיקי נועם אלון

הכנס נערך היום בבורסה על ידי משרד עורכי הדין ש. הורביץ ו-IVC תחת השם "from seed to ipo". בפאנל השתתפו גם דוד צור, מנכ"ל קמהדע היוצא ושי נוביק, מנכ"ל אופקו ישראל ופרולור ביוטק לשעבר, שנמכרה לאופקו לפני כשנה. עוד השתתפו בפאנל גם סמנכ"ל הכספים של פואמיקס, אילן הדר, ומנכ"ל ארליסנס, אבנר הלפרין.

ארליסנס פיתחה חיישן המסוגל לזהות, למשל, קשיש בתהליך הקימה מן המיטה, ומסוגל להתריע בפני אנשי הצוות הרפואי כי מתהווה מצב מסוכן על ידי שליחת התראה למכשיר הנייד שלהם. גם תנועה קיצונית יותר כמו נפילה מהמיטה מייצרת התראה. החיישן מסוגל לזהות גם בעיות נשימה, הידרדרויות של מצבי לב ובעיות שינה. הפעלת הצוות הרפואי לפני הפגיעה בחולה מקטינה בממוצע בכ־70% את עלות הטיפול ובכ־50% את הסיכוי לתמותה.

ארליסנס נוכחת כבר היום בעשרות אלפי מיטות בכ־50 בתי חולים בעולם - ארה"ב, גרמניה, איטליה, אוסטריה והולנד. החברה מספקת מערכת של חיישנים בתוך משטח בגודל דף A4 שטמון מתחת למזרן שעליו שוכב החולה. החיישנים, המחוברים למחשב עם תוכנה ייחודית, מסוגלים לזהות את תנועות הגוף של החולה, את תנועות בית החזה בזמן הנשימה ואת מדדי הלב באמצעות רטט החזה.

שוק ניטור החולים בארה"ב, שמוערך ב־5 מיליארד דולר, מקיף כיום 70 אלף חולים והוא צפוי לגדול למיליון בחמש השנים הקרובות. ההסכם של ארליסנס עם וולץ' אלן, לצד הגידול בשוק ופוטנציאל ההתרחבות לבתי אבות ולבתים פרטיים, טומן עתיד של צמיחה גבוהה לסטארט־אפ הישראלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות