אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשן ספרדי בכיר: "אנשי מוסד חדרו לברצלונה" צילום: אמ סי טי

פרשן ספרדי בכיר: "אנשי מוסד חדרו לברצלונה"

חאבייר בוש טוען בטור חדש כי "הלובי היהודי" והמוסד מנסים למנוע מאלופת אירופה וספרד להאריך את חוזה החסות שלה עם קטאר; לדבריו, הוא לא אנטישמי: "מעריץ היהודים"

19.06.2015, 23:21 | שירות כלכליסט

כתב הספורט הספרדי חאבייר בוש טוען בטור חדש כי "הלובי היהודי" והמוסד, מנסים למנוע מברצלונה להאריך את חוזה החסות שלה עם קטאר.  

בטור שלו ב"מונדו דפורטיבו", בוש האשים לוביסטים יהודים "עם כסף לא מוגבל והשפעה מופרזת" המנסים "לשלוט בעולם ובמוסדות בינלאומיים". הוא הזהיר שצריך למנוע מ"הלובי היהודי" להפעיל לחץ על ברצלונה כדי שזו תסיים את הסכם החסות שלה עם ברצלונה בשווי 40 מיליון יורו בשנה. בוש טען גם כי "סוכני מוסד" חדרו למועדון ומשפיעים עליו כבר שנים. ככל הנראה התכוון לבלשים הפרטיים שהנשיא הקודם, ז'ואן לאפורטה, שכר כדי לעקוב אחרי שחקנים ועובדי מועדון.

לאפורטה יעמוד לבחירות לנשיאות המועדון ב-18 ביולי.

ארגונים יהודיים בספרד טענו שזה "נתעב" שמונדו דפורטיבו, עיתון הספורט הוותיק ביותר בספרד, "העניק פלטפורמה לבוש לדקלם את הפרוטוקולים של זקני ציון". "אנחנו נפגעים עד עמקי נשמתו", מסרו הארגונים.

ב"מונדו דפורטיבו" טענו כי "לא יצנזרו" את המאמרים של בוש. "זה אולי שערורייתי, אבל זו כתבה טובה", אמר פרננדו פולו, עורך העיתון. "בוש מודאג מהלחץ החיצוני שמופעל על ברצלונה בנוגע להסכם החסות עם קטאר. בוש רוצה את הטוב ביותר למועדון מבלי שיופעלו עליו לחצים חיצוניים. אין אנטישמיות במאמר שלו. הוא נגד כל סוג של לובי: צרפתי, גרמני או יהודי".

בוש טען כי המאמר לא היה אנטישמי וטען כי כל מי שטוען זאת עושה "מפרש לא נכון את מה שכתבתי. אני מעריץ את היהודים. אין בי טיפה של אנטישמיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות