אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצמיחה המהירה בארה"ב: בערי הפנסיונרים בפלורידה צילום: orlandoweekly.com

הצמיחה המהירה בארה"ב: בערי הפנסיונרים בפלורידה

צניחת מחירי הנפט תפחית את הצמיחה בטקסס מ־11.9% ל־3.2% ב־2016, והיא ככל הנראה תגיע לתחתית הדירוג

20.06.2015, 17:12 | בלומברג

ערי הנפט האמריקאיות מאבדות מזוהרן מאז צניחת מחירי הנפט בשנה החולפת, וקהילות הפנסיונרים בפלורידה ייכנסו במקומן לדירוג הכלכלות שקצב צמיחתן הוא המהיר ביותר בארה"ב — כך לפי מחקר שפרסם איגוד ראשי הערים האמריקאי.

אוסטין. טקסס תדורג כנראה אחרונה בקצב הצמיחה, צילום: בלומברג אוסטין. טקסס תדורג כנראה אחרונה בקצב הצמיחה | צילום: בלומברג אוסטין. טקסס תדורג כנראה אחרונה בקצב הצמיחה, צילום: בלומברג

מהמחקר עולה כי האזורים העירוניים בפלורידה הם למעשה מחצית מכלל 18 הערים הצומחות ביותר. כלכלת פלורידה תצמחף על פי המחקר, ב־4.9% ב־2016, בעיקר תודות לזינוק באוכלוסיית דור הבייבי־בומרז.

אחד המרכזים העירוניים שיתרמו לכך הוא קהילת פנסיונרים לבנה ברובה בשם דה וילג'ז, שבשנתיים האחרונות צמחה בקצב המהיר ביותר בארה"ב. עיר משגשגת נוספת בפלורידה היא נייפלס, שאוכלוסייתה, גם היא לבנה ברובה, מונה כ־20 אלף תושבים בלבד. נייפלס היא אחת הערים העשירות בארה"ב, ושיעור המיליונרים בה הוא השני בגובהו. מחירי הבתים בה מגיעים לעשרות מיליוני דולרים.

השינוי הגיע לאחר שב־2014 הערים החזקות ביותר היו בעיקר אזורי נפט וגז, שרבות מהן קרוב לוודאי יידרדרו לתחתית הרשימה ב־2016. טקסס, שכלכלתה נהנתה מהפריחה החדה ביותר ב־2014 (11.9%), כנראה תדורג אחרונה עם קצב צמיחה של 3.2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות