אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
FairFly מגייסת 2 מיליון דולר מקרן בלאמברג

FairFly מגייסת 2 מיליון דולר מקרן בלאמברג

הסטארט-אפ של אורי לוין מאתר כרטיסי טיסה במחירים מוזלים לאחר שביצע המשתמש הזמנת כרטיס, תוך שקלול דמי ביטול. זהו סבב הגיוס המוסדי הראשון של החברה, אשר מציגה נתוני חיסכון משמעותיים למשתמשים

21.06.2015, 13:09 | אסף גלעד

קרן בלאמברג מבצעת השקעה נוספת בחברה של אורי לוין - הפעם, היא משקיעה שני מיליון דולר ב-FairFly שמאתרת מחירי כרטיסי טיסה מוזלים לאחר ביצוע ההזמנה. האפליקציה מבקשת מהמשתמש להזין את פרטי הטיסה שהזמין, ולאורך הימים שלפני הטיסה מאתרת עבורו כרטיסים במחירים נמוכים יותר.

קראו עוד בכלכליסט

אם מחיר הכרטיס החלופי אטרקטיבי ודמי הביטול נמוכים מספיק, השירות יעודד את המשתמש לבטל את כרטיס הטיסה המקורי ולרכוש את הכרטיס החדש. החברה הוקמה לאחר מחקר שמצא כי מחיר הכרטיס יורד ב-70% מהמקרים לאחר רכישתו, ומשתנה לפחות כתשעים פעם מרגע פרסומו.

אורי לוין, ממייסדי פיירפליי, צילום: אוראל כהן אורי לוין, ממייסדי פיירפליי | צילום: אוראל כהן אורי לוין, ממייסדי פיירפליי, צילום: אוראל כהן

זהו גיוס ההון המוסדי הראשון לחברה הצעירה שהשיקה את האפליקציה רק בתחילת השנה, אז גם גייסה כמה מאות אלפי דולרים מאורי לוין, אחד מארבעת מייסדי Waze והמנכ"ל שלה בראשית הדרך. קרן בלאמברג (Blumberg), של המשקיע האמריקאי דיוויד בלאמברג העלתה פרופיל בשנים האחרונות בהשקעה בחברות ישראליות, ומשקיעה לפי הערכה מחצית מהונה בארץ. עד כה השקיעה בשלב ה-A (גיוס מוסדי ראשון) בכמה חברות נוספות של אורי לוין שמבקשים לפתור כשלי שוק: אפליקציית מכירת הזיכויים Zeek ושירות הביטוחים האוטומטי Feex. בעקבות הגיוס, יצטרף לדירקטוריון החברה השותף הישראלי אלון ליפשיץ.

האפליקציה של FairFly פעילה לעת עתה בישראל בלבד ומאז ההשקה בתחילת השנה צברה כמה עשרות אלפי הורדות. עם זאת, היא תומכת בטיסות בכל העולם.

מבקשת מהמשתמש להזין את מספר אישור הטיסה שהזמין. ההמתנה שלאחר מכן יכולה לארוך כמה שעות, ימים או שבועות - עד שתודיע האפליקציה על טיסה במחיר זול יותר ממה שהזמין המשתמש.

אפליקציית פיירפליי אפליקציית פיירפליי אפליקציית פיירפליי

FairFly מחשבת את מחיר הביטול של הטיסה שהוזמנה וכן את הפרש המחירים עם הטיסה המוזלת. במידה ומחיר דמי הביטול יחד עם מחיר הכרטיס המוזל נמוכים ממחיר הטיסה שהוזמנה, האפליקציה תמליץ למשתמש לבטל את הטיסה ולהזמין את החדשה.

חיסכון משמעותי ברוב הטיסות

אביאל סימן-טוב, מנכ"ל החברה ואחד המייסדים, מספר כי החיסכון הממוצע במחיר הכרטיס בכ-20% מהטיסות עומד על 200 דולר. במחלקת עסקים החסכון הממוצע עומד על 822 דולר ב-56.8% מהטיסות. מאז ההשקה בתחילת השנה הוא מספר על מקרים מיוחדים בהם זוג שטס במחלקת עסקים ללימה חסך באמצעות האפליקציה 1,200 דולר באותו מושב באותה הטיסה שהזמין קודם לכן. זוג שטס לברלין חסך 460 דולר יחד באותו האופן.

סימן-טוב מבהיר כי החברה לא עוסקת רק באיתור טיסה זולה יותר, אלא כזו שמותאמת יותר לדרישות ואילוצי המשתמש: האלגוריתם המאתר את הטיסה העדיפה, מביא בחשבון גם את חברת התעופה המועדפת עליו, או את מועדון הלקוחות המועדף עליו, וכן את שעות ההמראה והנחיתה המועדפים עליו.

את החברה הקימו סימן-טוב, גילי ליכטמן ועמי גולדנברג, שהקימו את החברה במסגרת תכנית סם זל במרכז הבינתחומי. לוין נחשב גם למייסד הרביעי שלה ולמשקיע הראשון שלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לשאלתך (תגובה #2)
אם המחיר יירד שוב לאחר ביצוע ההחלפה (וקיימת אפשרות לחסוך לאחר דמי הביטול), אתה תקבל התראה בו תוכל לבחור האם לבצע החלפה בפעם השנייה. לגבי תהליך הביטול- כאשר אתה מקבל התראה על אפשרות לחסכון, אתה יכול לבחור לפנות לסוכן ממנו הזמנת (במקרה של הזמנה דרך סוכנות נסיעות) -או- להשתמש בשירותי FairFly (בחינם) שיבצעו את ההחלפה עבורך. בכל מקרה נוודא איתך את הפרטים ונבקש ממך אישור לפני ביצוע החלפת כרטיס. לא יבוטל כרטיס ולא יבוצע כרטוס חדש ללא אישור מפורש ממך. לגבי השאלה האחרונה- התשובה היא לא, אין שום סיכון לאיבוד הכרטיס. הכרטיס המקורי נשמר עד לאישור ההזמנה של הכרטיס הזול יותר. רק לאחר מכן יבוצעו החלפה וביטול. מקווה שזה עוזר :) במידה ויש לך שאלות נוספות, תרגיש חופשי לשלוח לנו מייל ל- feedback@fairfly.com גילי, FairFly
21.06.15
לכל התגובות