אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: AMD שוקלת פיצול יחידות, סגירת חטיבות ואף פירוק

דיווח: AMD שוקלת פיצול יחידות, סגירת חטיבות ואף פירוק

מניית יצרנית השבבים צנחה ב-40% בשנה האחרונה ולחברה לא נותר תקציב למו"פ. מקורות טוענים שהמנכ"לית ליסה סו מתכננת שינוי קיצוני במבנה AMD - מהפרדה לחברת מעבדים למרכזי נתונים חברת שבבי גרפיקה ועד למהלכי פירוק ומכירה

21.06.2015, 13:34 | רפאל קאהאן

AMD נמצאת במצב קשה מאוד: סוכנות רויטרס דיווחה בסוף השבוע שהמנכ"לית החדשה של החברה, ליסה סו, שוקלת לפצל, לפרק או למכור את החברה. לדברי מקורות בכירים בחברה אין עדיין החלטה וכרגע מדובר באפשרויות בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת יש לציין שלא מדובר בהצעה חדשה. האפשרות כבר נשקלה בעבר, אך דירקטוריון החברה החליט בזמנו שלא לבצע אותה. עם זאת המצב של AMD כיום הרבה יותר קשה. החברה רשמה הפסד של 180 מיליון דולר ברבעון האחרון, ומניותיה התרסקו עם ירידה של כ-40% בשנה האחרונה.

מטה AMD בקליפורניה, צילום: בלומברג מטה AMD בקליפורניה | צילום: בלומברג מטה AMD בקליפורניה, צילום: בלומברג

אפשרות הפיצול כולל הפרדה של עסקי השבבים למערכות ארגוניות וחוות שרתים ולעיבוד גרפיקה תחת מותג כרטיסי המסך רדיאון (Radeon) שקיבלה מ-ATI. הבעיה העיקרית של AMD היא בחוסר היכולת שלה לפתח מוצרים חדשים. למעשה, החברה שלה שווי שוק של כ-2 מיליארד דולר כבר אינה מסוגלת להקצות משאבים למחקר ופיתוח.

שלא כמו אינטל, לחברה יש בעיה קשה, מפני שלא השכילה לפתח שבבים לתחום המובייל. תחת זאת, היא התרכזה בתחומים המסורתיים שלה, עם דגש על מעבדים ללפטופים, שמכירותיהם ירדו משמעותית בשנים האחרונות. עם זאת היא החלה בפיתוח של סדרה של מעבדים המיועדים לשרתים קטנים ובינוניים וקונסולות משחק שיתרונם בצריכת חשמל נמוכה - וזהו ככל הנראה אפיק הפיתוח הנוכחי של AMD. 

באוקטובר הודיעה AMD על קיצוץ של כ-7% בכוח האדם שלה. אבל צעד זה לא מנע ממנה לחתום את הרבעון הקשה בתולדותיה. המשך דרכה של AMD תלוי מאוד ביכולתה להתחדש ולמצוא תחומים נוספים ולהרחיב את עסקיה, אבל מגבלות מקורות המימון שלה,כמו גם אמון המשקיעים ביכולת של סו להציל את החברה,הם שיקבעו  את עתידה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות