אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יש הסכם במגה: 32 סניפים יסגרו, כ-1,000 עובדים ילכו הביתה

לאחר משא ומתן מפרך הנהלת מגה ובכירי ההסתדרות התכנסו לחתימת הסכם ההעסקה החדש לפיו היקף המשכורות יצומצם ב-35 מיליון שקל בשנה למשך חמש שנים. במקביל, הרשת תקצה 33% ממניותיה לעובדים; יו"ר קבוצת אלון, אביגדור קפלן: "הספקים והבנקים חייבים לתת כתף"

21.06.2015, 14:13 | נורית קדוש

מגה תסגור 32 סניפים ותארגן מחדש את שרשרת האספקה ומרכזי ההפצה שלה, כולל סגירת מרכז הפצה במסגרת הסכם ההעסקה החדש שנחתם לאחר דיונים מרתוניים בין הנהלתה וההסתדרות. כמו כן, על פי ההסכם תופסק העסקתם של כ-1,000 עובדים ומשכורות עובדים יצומצמו בהיקף של 35 מיליון שקל בשנה. ההסכם יכנס לתוקף רטרואקטיבית החל מאפריל 2015. בתמורה לצעדים אלה מגה תקצה 33% מהון המניות שלה לעובדים.

קראו עוד בכלכליסט

 

"ההסכם שאנו עומדים לחתום עליו הוא נדבך חשוב ביותר בהבראת מגה. אפשר יהיה להגיע להבראה רק עם כל הגורמים ובהם ספקים, בעלי נכסים ובנקים יתנו כתף", כך פתח היום (א') אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחול את מסיבת העיתנאים לרגל חתימת הסכם ההעסקה החדש במגה.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הוסיף כי "אחרי ימים מרתונים, אני יכול להגיד שהצלנו את מגה. ההסכם שייחתם בעוד רגע מציב אותנו בדרך לייצב את מגה ולהחזיר אותה לפסי ההצלחה. זה הסכם שמציל את מגה ומציל את מקור פרנסתם של 5,000 מתוך 6000 עובדי הרשת".

 

חתימת הסכם ועד עובדי מגה. מימין: אייל אלי, אבי ניסנקורן, אביגדור קפלן וארנון בר-דוד, צילום: אוראל כהן חתימת הסכם ועד עובדי מגה. מימין: אייל אלי, אבי ניסנקורן, אביגדור קפלן וארנון בר-דוד | צילום: אוראל כהן חתימת הסכם ועד עובדי מגה. מימין: אייל אלי, אבי ניסנקורן, אביגדור קפלן וארנון בר-דוד, צילום: אוראל כהן

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
תשובה ל- 12 כספי העובדים
הבעיה היא שאדון אייל חוגג על כספי העובדים בוועד הארצי ולכן הוא לא יכול להילחם בהנהלה למען העובדים ,ברגע שיפתח את הפה ההנהלה תסגור לו את הברז ,הרי אסור לעבוד בשני מקומות בעת ובעונה אחת ,אנו העובדים צריכים אישור מיוחד בכדי לעבוד עבודה נוספת לאחר שעות העבודה במגה .ואילו מר אייל עובד במקביל בשני עבודות דבר אסור בתכלית האיסור .(וועד ארצי הוא גוף נפרד וכשהיה קיים באמת העובדים לא היו עובדי הרשת ),והגרוע מכל בנוסף למשכורת עתק שהוא לוקח לעצמו מכספי העובדים ברגע שהוא יעזוב אנו העובדים נצטרך לממן לו תנאי פרישה מלאים ,פיצויים,מחלה,,הסתגלות ועד ועוד מדובר בסכומים דימיוניים וזאת בנוסף למה שהוא ייקבל מהנהלת הרשת כיו"ר הוועד .אז איך אתה רוצה שהוא ייגן על העובדים ?
דודי , מרכז  |  22.06.15
12.
וועד עובדים מגה קימעונאות בלי עמוד שדרה
כך מתנהג נציג עובדים שנתנו בו אימון מ"ס קדנציות להילחם עבורם זורק אותם לרחוב מבלי להילחם על זכותם,איך נתתה לנוכלים שהרסו את החברה לקופף אותך ולקבל את מבוקשם מבלי לציץ מילה ,נראה לי שהכל היה מכור מראש רק כדי לשמור על הכסא שלך (איפה תמצא תפקיד כשלך עם שתי משכורות אחת כנציג וועד מגה ומשכורת שניה מוועד הארצי אוטו ומשרדים) על מי רציתה לעשות רושם לפני מ"ס חדשים כשאיימתה על מוטי קרן המנכ"ל הקודם שרצה בסך הכל לסגור שישה סניפים ולהעביר חלק מהעובדים לסניפים אחרים שתשבית את העובדים ולא תיתן יד לצעד הזה שיסגרו סניפים והינפחתה כמו טווס בתקשורת,היום סוף סוף גיליתה את פרצופך האמיתי והראתה לעובדים מיזה אייל האמיתי שמאז שנבחרתה עם כל הקובינות שעשיתה לא עשיתה שום דבר מועיל לעובדים חוץ מלהתקופף להנהלה פחדן מסכנים העובדים שהולכים הביתה על המצפון שלך למרות שאין כזה ולא רחמים אני תקווה שהעובדים יתפקחו ויחזירו אותך להיות ירקן זה משמתאים לך
שמעון , חיפה  |  22.06.15
לכל התגובות