אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדענים: צפייה בסרטוני חתולים מפחיתה חרדה, עצב וכעס צילום: ניצן סדן

בשולי הרשת

מדענים: צפייה בסרטוני חתולים מפחיתה חרדה, עצב וכעס

האם צפייה בגראמפי קט, ליל באב ושאר הכוכבים החתוליים באינטרנט משחיתה את זמנכם? מסתבר שההיפך הוא הנכון: מחקר שכלל 7,000 גולשים גילה כי צפייה בסרטוני חתולים מרגיעה את המוח וגורמת לתחושה אנרגטית ומצב רוח טוב

21.06.2015, 14:49 | נמרוד צוק
תמיד ידענו שיש סיבות מצוינות להשקיע את שעות הפנאי שלנו בצפיה אובססיבית בסרטוני חתולים - אבל עכשיו יש לכך גם חותמת מדעית: הצפיה בהם מגדילה את האנרגיה, משפרת את מצב הרוח ועוזרת להפחית מחשבות שליליות, קובע מחקר חדש שנערך באונ' אינדיאנה.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך המחקר, אותו ביצעה פרופ ג'סיקה גאל מיריק מבית הספר למדיה, נשאלו כ-7,000 איש על תחושותיהם בעקבות הצפיה בסרטוני חתולים. משתתף לא שגרתי שלקח חלק במחקר היה מייק ברידאבסקי, הבעלים של החתול סלב הרשת ליל באב, שעזר במציאת משתתפים במחקר באמצעות חשבונות המדיה החברתית של החתול.

צלמו אותם, צפו בהם, הרגישו טוב, צילום: ניצן סדן צלמו אותם, צפו בהם, הרגישו טוב | צילום: ניצן סדן צלמו אותם, צפו בהם, הרגישו טוב, צילום: ניצן סדן

"יש לא מעט אנשים שחושבים שזה לא נושא מספיק חשוב למחקר אקדמי, אבל צפיה בסרטוני חתולים הפכה לאחד השימושים הכי פופולריים באינטרנט. אם אנו רוצים להבין את ההשפעות שיש לאינטרנט עלינו כיחידים וכחברה, לא ניתן יותר להתעלם מחתולי הרשת", אמרה מיריק. הדברים מגובים גם בנתונים - במהלך 2014 הועלו ליוטיוב כשני מיליון סרטוני חתולים, שהניבו כ-26 מיליארד צפיות בסך הכל.

נתון נוסף ולא מאוד מפתיע שעלה מהמחקר מנה את האתרים הפופולריים ביותר לצפיה בסרטוני חתולים - יוטיוב, פייסבוק, באזפיד ו-I Can Haz Cheeseburger, האתר שאחראי במידה רבה לחלק גדול מתופעת החתולים באינטרנט כפי שאנו מכירים אותה כיום.

36% מהמשתתפים במחקר הגדירו את עצמם "אנשי חתולים", ו-60% אמרו שהם אוהבים חתולים וכלבים באותה מידה. מרבית הנסקרים דיווחו על ירידה בחרדה, עצבנות ועצב, העידו כי הם נוהגים לצפות בסרטונים גם במהלך העבודה או הלימודים, כאשר ל-25% מהסרטונים הם הגיעו בחיפוש יזום ובשאר נתקלו במקרה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות