אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלעד ארדן נגד נתניהו ואקוניס: "יישום הרפורמה ברשות השידור חייב להימשך" צילום: עמית שאבי

גלעד ארדן נגד נתניהו ואקוניס: "יישום הרפורמה ברשות השידור חייב להימשך"

על רקע החשש לביטול הרפורמה, צייץ ארדן כי "מוכרחים שידור ציבורי, איכותי ומודרני ורק בגוף חדש זה יקרה". שר האוצר לשעבר רוני בר-און כתב לו כי "מעשה ידיך טובעים בים ואתה אומר ציוץ. דבר בקול גדול כבוד השר!"

22.06.2015, 10:35 | אופיר דור

השר לביטחון פנים גלעד ארדן מתבטא לראשונה ביחס למשבר ביישום הרפורמה ברשות השידור שהוא הוביל בקדנציה הקודמת. ארדן צייץ בחשבון הטוויטר שלו היום (ב') כי "יישום הרפורמה ברשות השידור חייב להימשך. אין הגיון לממן על חשבון הציבור גוף לא יעיל. מוכרחים שידור ציבורי, איכותי ומודרני ורק בגוף חדש זה יקרה".

קראו עוד בכלכליסט

התבטאותו של ארדן מגיעה על רקע החשש כי ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו והשר הממונה על רשות השידור אופיר אקוניס מעכבים ואולי אף מטרפדים את יישום הרפורמה, במסגרתה אמורה להיסגר רשות השידור ובמקומה לקום תאגיד שידור ציבורי חדש, שיהיה גוף רזה ויעיל יותר.

גלעד ארדן ואופיר אקוניס, צילום: עמית שאבי גלעד ארדן ואופיר אקוניס | צילום: עמית שאבי גלעד ארדן ואופיר אקוניס, צילום: עמית שאבי

אולם הציוץ של ארדן זוכה לקיתונות של ביקורת שמתמקדות בכך שהשר אינו עושה מספיק כדי להיאבק בקו שמובילים נתניהו ואקוניס. כך למשל הגיב שר האוצר לשעבר רוני בר-און וכתב לארדן כי "מעשה ידיך טובעים בים ואתה אומר ציוץ. דבר בקול גדול כבוד השר!". אשת הטלוויזיה שירה מרגלית כתבה לארדן: "דבר עם הבוס שלך שמנסה לטרפד הלוך וחזור כל רפורמה".

"אם רק היית בעמדת השפעה לעשות משהו ולא רק לצייץ", צייץ גולש אחר בציניות ביחס לארדן. "תקן אותי אם אני טועה, אתה שר בממשלת הגברת המשילות, כלומר אומר 'כן' לבוס, התבלבלת? שכחת? אתה צריך אותנו נגדו?". ארדן שמר על שתיקה עד כה בכל הנוגע ליישום הרפורמה שהוביל, ככל הנראה כדי לא ליצור חזית נוספת מול נתניהו לאחר המשבר שהיה ביניהם עם אי-כניסתו לממשלה.

אתמול קיים נתניהו ישיבה רבת משתתפים בנוגע לעתיד רשות השידור. בישיבה המליץ אקוניס על דחייה של שלושה חודשים נוספים בהקמת תאגיד השידור הציבורי המתוכנן, שאמור להתחיל לפעול לפי החוק ב-1 ביולי. לעומת זאת מנכ"ל האוצר שי באב"ד וראש אגף תקציבים אמיר לוי דחפו להקמה מהירה של תאגיד השידור הציבורי. החשש באוצר הוא שאקוניס מנסה לטרפד משיקולים פוליטיים את הקמת תאגיד השידור החדש. שר האוצר משה כחלון מיעט להתבטא בישיבה אך ההנחה היא שהוא תומך בעמדת הדרג המקצועי ביחס לרפורמה ברשות השידור.

נתניהו הודיע בסיום הפגישה כי ייפגש עם המנכ"ל הזמני של תאגיד השידור הציבורי אלדד קובלנץ וכונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) פרופ' דוד האן, המשמש כמפרק רשות השידור, בטרם יקבל החלטה בנושא. לוח הזמנים לקבלת החלטה קצר כיוון שרשות השידור נמצאת על סף חדלות פירעון ולא תוכל להמשיך לשלם משכורות לעובדים בחודש הבא. במשרד האוצר מתנגדים להמשך מימון הרשות במצב הנוכחי ולפני שעברה תהליכי הבראה, כיוון שרוב הכסף ילך לתשלום משכורות ולא להשקעה בתוכן.

רשות השידור היתה אמורה להמשיך להיות ממומנת מכספי אגרת הטלוויזיה עד לסגירתה והקמת התאגיד החדש, אך נתניהו וארדן החליטו שלא להוציא דרישות חדשות לתשלום האגרה עבור שנת 2015. אקוניס כבר הצהיר כי בכל מקרה אין לו כוונה לחזור ולגבות את אגרת הטלוויזיה. בינתיים נתניהו נמנע לאשר את חברי דירקטוריון תאגיד השידור הציבורי החדש שנבחרו על ידי ועדת איתור מקצועית בראשות השופט בדימוס עזרא קמא.

בתוך כך אמר היום יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל כי "כל פעולה לחיסול או לפוליטיזציה של השידור הציבורי תתקל בחזית בצורה של חבריי ושלי". כבל תמך מספסלי האופוזיציה ברפורמה שהוביל ארדן. לוועדת הכלכלה אמור להיות תפקיד משמעותי בדיון על רשות השידור, כיוון שהיא צריכה לאשר את הדחייה הנוספת בהקמת תאגיד השידור החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות