אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציורים פרי מכחולו של היטלר נמכרו ב-450 אלף דולר צילום: איי אף פי

ציורים פרי מכחולו של היטלר נמכרו ב-450 אלף דולר

הציור היקר ביותר שנמכר במכירה הפומבית, הוא של טירת נוישוונשטיין של המלך לודוויג השני בבוואריה, שנרכש על ידי קונה סיני. כל היצירות שהוצגו נוצרו בין השנים 1904-1922

22.06.2015, 10:55 | שירות כלכליסט
ציורים בצבעי מים ורישומים של אדולף היטלר מלפני קרוב למאה שנה נמכרו במכירה פומבית בגרמניה שנערכה בסוף השבוע האחרון עבור כמעט 400 אלף יורו (450 אלף דולר).

הציור היקר ביותר שנמכר במכירה, שאורגנה על ידי בית המכירות הפומביות ווידלר מנירנברג, הוא של טירת נוישוונשטיין של המלך לודוויג השני בבוואריה, שנרכש על ידי קונה סיני עבור 100 אלף יורו. ציור נוסף של פרחי ציפורן נמכר ב-73 אלף יורו. כל היצירות שהוצגו, שנוצרו בין השנים 1904-1922, נמכרו במכירה שהסתיימה ביום שבת. מרבית הציורים כללו את החתימה א. היטלר.

ציור של היטלר, צילום: איי אף פי ציור של היטלר | צילום: איי אף פי ציור של היטלר, צילום: איי אף פי

מבית המכירות הפומביות נמסר כי הקונים כללו משקיעים פרטיים מברזיל, איחוד האמירויות, צרפת וגרמניה. "האספנים לא מתמחים ביצירות של הצייר הזה, אלא בעלי עניין כללי לאמנות באיכות גבוהה", מסר קת'רין ווידלר מבית המכירות לסוכנות החדשות הגרמנית DPA.

אותו בית המכירות מכר בנובמבר ציור של היטלר הצעיר מ-1914 של בניין העירייה במינכן ב-130 אלף יורו.

בצעירותו ניסה היטלר להתקבל לאקדמיה לאמנויות בווינה, אך מועמדותו נדחתה. המומחים מחשיבים את עבודתו כבעלת איכות בינונית בלבד. בגרמניה מאפשרים למכור יצירות של היטלר כל עוד הן לא כוללות סמלים נאציים אסורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות