אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
4 שנים אחרי אסון הצונאמי בפוקושימה - יפן חוזרת לאנרגיה גרעינית צילום: איי פי

4 שנים אחרי אסון הצונאמי בפוקושימה - יפן חוזרת לאנרגיה גרעינית

הכור הראשון ייפתח בסנדאי בסוף יולי, לאחר שעבר את מבחני הבטיחות האחרונים. עם זאת התפרצות הר געש בתחילת החודש בסמוך לאחד המתקנים מעלה מחדש החששות

22.06.2015, 12:19 | שירות כלכליסט
יותר מארבע שנים מאז האסון הגרעיני בפוקושימה, ביפן חוזרים לאנרגיה גרעינית. עם זאת, התפרצותו של הר געש בתחילת החודש בסמוך לאחד המתקנים מעלה מחדש חששות בטיחותיים.

קראו עוד בכלכליסט

כל תחנות הכוח הגרעיניות ביפן נסגרו מאז רעידת האדמה והצונאמי במרץ 2011, שגרמו לדליפה במתקנים בפוקושימה. אולם רשות רגולציית הגרעין (NRA) במדינה הכריזה בסוף מאי כי הכורים בתחנת סנדאי בסאטסומסנדאי (Satsumasendai) עברו את מבחני הבטיחות האחרונים. בעקבות זאת, תוכל חברת קיושו שמנהלת את המקום להפעיל את הכור הראשון בסוף יולי ואת השני חודשיים לאחר מכן.

תחנת כוח גרעינית בסנדאי, צילום: איי פי תחנת כוח גרעינית בסנדאי | צילום: איי פי תחנת כוח גרעינית בסנדאי, צילום: איי פי

תחנת הכוח שוכנת 965 ק"מ דרום מערבית מטוקיו, וההחלטה ספגה לא מעט ביקורת ציבורית. באפריל בית משפט מקומי דחה עתירה של תושבים הגרים בשכנות שביקשו לעכב את הפתיחה בשל הרי הגעש הפעילים לא הרחק משם, ביניהם הר הגעש Shindake שהתפרץ יומיים לאחר החלטת ה-NRA.

על אף ההחלטה לשוב לאנרגיה גרעינית, כמה מחברות החשמל במדינה החליטו לנטוש כורים ישנים יותר, כך שמספר המתקנים במדינה הופחת ל-43 לעומת 54 לפני האסון בפוקושימה, שגרם לפינוי של 160 אלף תושבים.

רגע הפיצוץ בפוקושימה (ארכיון), צילום: אי פי איי רגע הפיצוץ בפוקושימה (ארכיון) | צילום: אי פי איי רגע הפיצוץ בפוקושימה (ארכיון), צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות