אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוג: "ההסתברות שנידרש לכלים בלתי קונבנציונליים בתקופה הקרובה פחתה" צילום: עמית שעל

פלוג: "ההסתברות שנידרש לכלים בלתי קונבנציונליים בתקופה הקרובה פחתה"

בנק ישראל מקיים לראשונה מסיבת עיתונאים אחרי החלטת הריבית. פלוג: "פחתה ההסתברות שנידרש לשימוש בכלים בלתי קונבנציונליים". לגבי ההתפתחויות האחרונות באירופה ואמרה נגידת בנק ישראל כי היא מהווה "סיכון משמעותי"

22.06.2015, 16:56 | אמנון אטד

"התחלת תהליך של העלאות ריבית בארה"ב, יוכל לתמוך בחזרה מדורגת של סביבת ריביות נורמלית גם אצלנו. ואולם, העיתוי והקצב של שינויי הריבית בישראל יקבעו על ידי הוועדה המוניטרית בהתאם להתפתחויות בכלכלה הישראלית", כך לפי קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל במסיבת העיתונאים של הבנק לאחר ההחלטה להותיר את הריבית ללא שינוי על 0.1%.

קראו עוד בכלכליסט

"אירופה יש מגמה מתונה של שיפור ונראה שהצעדים האגרסיביים של הבנק המרכזי באירופה ECBנושאים פרי. עם זאת, כמובן שההתפתחויות ביוון משרות סיכון משמעותי, ואם תהיה להן השפעה שלילית על כלכלת אירופה היא תורגש גם אצלנו. גם להאטה בסין צפויה להיות השפעה מסוימת על היצוא הישראלי, וגם הבנק המרכזי שם נוקט במדיניות מרחיבה. ככלל, המדיניות המוניטרית העולמית ממשיכה להיות מאוד מרחיבה; שאלת מועד וקצב העלאת הריבית בארה"ב ממשיכה להיות רלוונטית, גם לאחר הודעת הפדרל ריזרב בשבוע שעבר" הוסיפה פלוג.

קרנית פלוג, צילום: עמית שעל קרנית פלוג | צילום: עמית שעל קרנית פלוג, צילום: עמית שעל

Never say never

לגבי האפשרות של שימוש בכלים שונים כגון הרחבה כמותית אמרה פלוג: "בנק ישראל בחן את הצורך לשימוש בכלים שונים, בלתי שגרתיים. אבל חשוב להדגיש: כלים כאלו מופעלים בנסיבות בלתי שגרתיות. אני חוזרת ומציינת שגם ללא שימוש בכלים כאלו, המדיניות המוניטרית ברמת הריבית הנוכחית, ושכוללת כאמור גם את ההתערבות בשוק המט"ח, היא מאוד מרחיבה. נראה שפחתה ההסתברות לכך שנידרש לשימוש בכלים בלתי קונבנציונליים בתקופה הקרובה. עם זאת, העולם הכלכלי הוא עולם של זעזועים בלתי צפויים, והאמירה המפורסמת Never say never רלוונטית גם כעת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות