אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רומן אברמוביץ' משקיע במדוויזר הישראלית צילום: אי פי איי

רומן אברמוביץ' משקיע במדוויזר הישראלית

מדובר בהשקעת סיד בסך חצי מיליון דולר. החברה מפעילה אתר לייעוץ רפואי, שמקשר בין חולים ברוסיה וחבר המדינות ובין רופאים מומחים בישראל. לדברי המייסדים, הרופאים בארץ מבוקשים מאוד, מה שמשקף פוטנציאל רווח לא מבוטל

22.06.2015, 18:00 | מאיר אורבך

חברת מדוויזר הישראלית-רוסית גייסה 500 אלף דולר מהמיליארדר הרוסי רומן אברמוביץ'. החברה הוקמה בקיץ 2014 והחלה רשמית לפעול בספטמבר האחרון. מדוויזר גייסה את הכסף לפי שווי של 1.7 מיליון דולר, מה שנותן לאברמוביץ' שליטה ב-30% ממנה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הוקמה על ידי אריה אורלובסקי (מנכ"ל), אנה דנישבסקיה (סמנכ"לית שיווק) וקונסטנטין אומנסקי. היא מעסיקה עשרה עובדים, מהם שלושה בישראל והשאר ברוסיה, אוקראינה ובלארוס. 

הרופא הישראלי מבוקש ברוסיה, צילום: שאטרסטוק הרופא הישראלי מבוקש ברוסיה | צילום: שאטרסטוק הרופא הישראלי מבוקש ברוסיה, צילום: שאטרסטוק

בשיחה עם "כלכליסט" אמרה דנישבסקיה שהגיוס נועד להניע את החברה. "זה הסכום שאותו ביקשנו בשלב שוני. כאשר נגיע לסבב הגיוס הבא, נדבר על שווי אחר ועל הרחבה גלובלית".

מדוויזר מפעילה אתר שמקשר בין חולים ברחבי רוסיה וחבר המדינות ובין רופאים מישראל לייעוץ רפואי. בשלב הראשון חתמה החברה על הסכמים עם 30 רופאים ישראלים שיספקו ייעוץ בתחומים כאונקולוגיה, נוריוכירוגיה, רפואת ילדים ועוד. החברה מעריכה שיש ברוסיה פוטנציאל של כמיליון חולים שירצו להשתמש בשירות.

לדברי דנישבסקיה, הביקוש כיום לייעוץ רפואי מישראל גבוה מאוד ולחולים רבים יש מגבלות כלכליות שלא מאפשרות להם להגיע לארץ. "תיירים רבים שהבאים לישראל יכלו להסתפק בייעוץ שאותו אנחנו מספקים ולוותר על הנסיעה. כמו כן, הרבה אנשים היו שמחים להכיר את הרופא שלהם לפני תחילת טיפול והאתר הוא דרך טובה לעשות זאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות