אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רות דוד נחקרה בחשד לקבלת טובת הנאה בעת כהונתה כפרקליטת מחוז צילום: אוהד צויגנברג

רות דוד נחקרה בחשד לקבלת טובת הנאה בעת כהונתה כפרקליטת מחוז

דוד, פרקליטת מחוז ת"א בין השנים 2002-2010, נשאלה בין היתר בחקירתה על מתנה שקיבלה לכאורה מעו"ד רונאל פישר בעת כהונתה בתפקיד. סנגורה, עו"ד יאיר גולן: "היא השיבה על כל שאלה וטענה, ומכחישה כל מערובות בעניין לא כשר"

22.06.2015, 21:01 | תומר גנון

פרקליטת מחוז ת"א פלילי לשעבר, רות דוד, נחקרה בימים האחרונים באזהרה במשרדי להב 433 בלוד, בחשד לביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים בעת כהונתה בתפקיד. דוד, שהוגש נגדה לאחרונה כתב אישום בפרשת עו"ד רונאל פישר על שיבוש הליכי משפט וקבלת נכס בפשע, וזאת בשל שימוש שעשתה לכאורה במידע רגיש שהודלף מחקירתו של איש העסקים יאיר ביטון, כיהנה כפרקליטת מחוז בין השנים 2002-2010.

קראו עוד בכלכליסט

דוד נשאלה בין היתר בחקירתה במשטרה על מתנה שקיבלה לכאורה מעו"ד פישר בעת שכיהנה כפרקליטת מחוז. דוד ופישר, שייצג מולה חשודים בהליכי שימוע בטרם הגשת כתב אישום, הפכו לשותפים במהלך 2014. בשנים לפני כן הם היו בקשרי עבודה וקשרים חבריים. נושא נוסף שעליו נשאלה דוד הוא לגבי תיק החקירה נגד שוקי משעול, בכיר לשעבר ברשות המסים שפישר ייצג.

מעו"ד יאיר גולן המייצג את דוד נמסר: "רות דוד שיתפה פעולה באופן מלא, ענתה על כל שאלה וטענה להתנהגות לא ראויה. היא הכחישה כל מעורבות בעניין לא כשר. דוד לא קיבלה שום מתנה במהלך עבודתה בפרקליטות באופן שהוא בלתי הולם. כל פעולותיה נעשו תחת ביקורת של הממונים במשרד המשפטים, לרבות פרקליטת המדינה ונשיאת בית המשפט העליון. הכל היה כשר והכל היה כדין".

דוד בביהמ"ש, צילום: אוהד צויגנברג דוד בביהמ"ש | צילום: אוהד צויגנברג דוד בביהמ"ש, צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
שחיתות בצמרת היתכן ?
רות דוד יושבת בבית ומתדרכת את כל העולם ואשתו. את כל מי שהשתתף בשחיתות ולקח שוחד ונתן שוחד. ולא נעצר ולא יודעים עליו. מי שנתן לה לשבת בבית - הוא שותף מרכזי בקנוניה של הכנופייה. הוא בעצם מגן על אחרים ועל עצמו. מי אמר ויינשטיין? שי ניצן? אחרים? עצם ישיבתה בביתה שאננה ולא בתא מצחין בבית כלא מסריח - הוא תעודת עניות ואומר דרשני. זה מסריח עד השמים. על מי רוצים להגן? היא יושבת בביתה ומתדרכת חצי עולם. היא מכירה את כל התרגילים. בזמן הזה הושמדו ראיות. נעלמו עדים. וכו'. היא עצמה עשתה והיתה שותפה לתרגילים כאלו לעשרות! הפרקליטה הבכירה הזאת לשעבר, אחד מסמלי השלטון והחוק, גרמה נזק עצום לאמון הציבור במערכת המשפט. לדמוקרטיה. נזק גדול יותר משגרם יגאל עמיר לדעתי. למה הוא במאסר עולם בבידוד והיא יושבת בביתה? על מי פה רוצים להגן? הלא זה ברור שמישהו לא רוצה שהיא תישבר מריח הליזול ומהדלתות הנטרקות ותפתח את הפה. מי שפוחד שרות דוד תפתח את הפה - הוא זה שנתן לא את תנאי מאסר הבית בלוקסוס.
חווה  |  22.06.15