אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר מתנגד להעברת האחריות להעלאת הארנונה לרשויות צילום: אוראל כהן

האוצר מתנגד להעברת האחריות להעלאת הארנונה לרשויות

אגף תקציבים מתנגד למהלך שמקדם שר הפנים, שבמסגרתו יבחרו הרשויות המקומיות אם לאמץ את העלייה האוטומטית בארנונה, בטענה שרק יפגע ברשויות החלשות. ההצעה זקוקה לאישורו של שר האוצר, שעדיין לא הביע את עמדתו בנושא

23.06.2015, 07:11 | עמרי מילמן

פקידי אגף התקציבים באוצר הביעו אתמול התנגדות להצעתו של שר הפנים סילבן שלום שלפיה הרשויות המקומיות יוכלו לבחור אם לאמץ או לדחות את העלייה אוטומטית בארנונה, שבשנה הבאה צפויה לעמוד על 1.27%.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת דיון בנושא שהתקיים בוועדת הפנים אמר נציג האגף אריאל יוצר כי "עמדת האוצר היא שכל מהלך שיתבצע צריך להיות אחיד, אחרת רשויות חזקות לא יעלו וחלשות יהיו חייבות, מה שיהפוך רשויות חזקות לאטרקטיביות יותר".

שלום. באוצר מתנגדים להצעתו, צילום: אוראל כהן שלום. באוצר מתנגדים להצעתו | צילום: אוראל כהן שלום. באוצר מתנגדים להצעתו, צילום: אוראל כהן

אפשר להעריך כי משרד האוצר חושש שאם רשויות חלשות יחליטו שלא להעלות את הארנונה, הוא יצטרך למצוא דרך לסייע להן.

עד היום הטייס האוטומטי היה מחייב, ורשויות שלא רצו להעלות את הארנונה בשיעור זה, או לחלופין להעלות יותר מהשיעור הקבוע, נדרשו לאישור שרי האוצר והפנים. זאת כדי למנוע מצב שבו שר הפנים, שעובד באופן שוטף עם הרשויות המקומיות, לא יראה את התמונה הכללית. אולם הודעתו של השר שלום לא תואמה עם השר כחלון.

גם יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, מקורבו של נתניהו, התנגד להצעת כחלון. "אמירות פופוליסטיות על ביטול הטייס האוטומטי יובילו לקריסת הזרוע הביצועית של השלטון המקומי", אמר. "תושבי מדינת ישראל לא יוכלו לקבל את סל השירותים הבסיסי המגיע להם".

כחלון לא ענה לשאלת "כלכליסט" אם יתמוך בהחלטתו של שלום בניגוד לעמדת משרדו. עד סוף החודש יידרשו המועצות המקומיות לאשר את צו הארנונה ולקבוע אם הן מבקשות שינוי בו כדי לקבל אישור עד תחילת 2016. אם יידחה האישור, עלולות להיות העלאות רטרואקטיביות במהלך 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות