אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר מנצל את שער הדולר הנמוך: ביצע עסקת גידור שנייה בתוך יממה צילום: עמית שאבי

האוצר מנצל את שער הדולר הנמוך: ביצע עסקת גידור שנייה בתוך יממה

החשבת הכללית, מיכל עבאדי בויאנג'ו מכה בברזל בעודו חם והורתה הבוקר על עסקת גידור מסוג דולר-שקל בהיקף של 50 מיליון שקל שמתווספת לעסקה בהיקף של 90 מיליון דולר שבוצעה אתמול

23.06.2015, 11:22 | אמנון אטד

החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי-בויאנג'ו ממשיכה להכות בברזל בעודו חם ומנצלת את שערו הנמוך של הדולר בעקבות החלטת בנק ישראל להשאיר את הריבית ללא שינוי. הבוקר (ג') ביצעה יחידת ניהול החוב בחטיבת המימון של אגף החשב הכללי עסקת גידור נוספת מסוג דולר-שקל על החוב במטבע חוץ של ישראל, בהיקף של 50 מיליון דולר. עסקה זו מתווספת לעסקה בהיקף של 90 מיליון דולר שביצעה היחידה אתמול אחרי הצהריים.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת עסקאות הגידור דולר-שקל ממירה למעשה המדינה חלק מהחובות שלה הנקובים במטבע חוץ, במקרה זה בדולרים, בחובות הנקובים בשקלים. בדרך זו היא מקטינה את החשיפה שלה לשינויים עתידיים בשער החליפין של השקל,כדי לצמצם את החשיפה של תיק החוב הממשלתי לשינויים במטבע חוץ.

מה שקורה בפועל הוא שאגף החשב הכללי באוצר מנצל ביומיים האחרונים את שערו הנמוך במיוחד של הדולר בעקבות החלטת הריבית, והופך חלק קטן מהחוב הממשלתי במטבע חוץ לחוב בשקלים, לפי שער החליפין הנמוך שנקבע בעקבות החלטת הריבית של בנק ישראל.

דולר ארה"ב. עסקת גידור שנייה בתוך יממה, צילום: רויטרס דולר ארה"ב. עסקת גידור שנייה בתוך יממה | צילום: רויטרס דולר ארה"ב. עסקת גידור שנייה בתוך יממה, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות