אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל השליטה באקסטרא פלסטיק הציע מיליון שקל תמורת ויתור על תביעות צילום: עמית שעל

בעל השליטה באקסטרא פלסטיק הציע מיליון שקל תמורת ויתור על תביעות

צבי עברי הציע להעמיד את הסכום לטובת הנושים של החברה. הנאמן דחה את ההצעה, משום שסך התביעות כלפי עברי עומד על 4.2 מיליון שקל

23.06.2015, 12:34 | גיל קליאן

בעל השליטה לשעבר באקסטרא פלסטיק שקרסה, צבי עברי, מוכן לשלם לנושים מיליון שקל - תמורת ויתור על התביעות כלפיו. כך עולה מדו"ח הנאמן, עו"ד רונן מטרי, שדווח לבורסה אתמול בערב.

קראו עוד בכלכליסט

מטרי סיכם בדו"ח את ההליכים להשגת הסדר נושים בחברה, שעדיין לא סוכם וזוכה להתנגדות עברי, ופירט כי בעקבות פנייה שלו לעברי, התקבלה הצעה במסגרתה מציע עברי תשלום של מיליון שקל לטובת הנושים מטעמו - אך מתנה את התשלום בוויתור על התביעות הרבות של הנאמן כלפיו. כמו כן, עברי מתנה, באמצעות בא כוחו עו"ד אמיר פלמר, כי מטרי לא יקבל שכר טירחה על סכום זה, וכי הסכום יחולק בין כל הנושים, בלי מתן עדיפות לבנקים.

מפעל אקסטרא פלסטיק בשדרות, צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק בשדרות | צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק בשדרות, צילום: יאיר שגיא

מטרי דחה את ההצעה של עברי, וכתב כי "הצעת בעל השליטה הינה כי "תרומת הבעלים" תהיה מכספים שבעל השליטה נטל למעשה מהחברה, ועליו להשיבם לה". עוד הוסיף מטרי כי סכום ההצעה אינו מספיק, שכן התביעות מטעם הנאמן נגד עברי עומדות על 4.2 מיליון שקל, לא כולל התביעה להחזרת מכונות שנלקחו מהחברה, לטענת מטרי, על ידי עברי בהליך לא תקין.

כמו כן מוסיף מטרי כי יתכן שניתן להגיש מול עברי תביעות נוספות. מטרי כותב כי "יובהר, כי הליכים אלו אינם כוללים טענות נוספות שיתכן ועומדות לחברה כלפי בעל השליטה, כגון בגין עניינים הנוגעים להפרות חובות על פי חוק החברות וחוק ניירות ערך, לרבות טענות הנוגעות לאופן אישור עסקאות עם בעל עניין, הפרת חובות גילוי, וכדומה. למותר לציין גם כי לאור פרק הזמן הקצר מקריסת החברה וההכרח בניהול הליכים מהירים (שנבע מהתנהלותו של בעל השליטה עצמו, כפי שפורט על ידי הנאמן בעבר), טרם עלה בידי הנאמן לבצע חקירה מקיפה אודות התנהלות בעל השליטה, וממילא יתכן כי ישנן עילות ו/או טענות נוספות אשר טרם התגלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הרמת מסך
הצדק עם 3 לחלט לצבי את כל נכסיו כולל את אשפלסט ולהחזיר גם לנושים את הכספים.לדרוש מבנותיו וחתניו להחזיר את הגזל לעובדי החברה שפוטרו ומתקשים למצוא עבודה לפרנסתם .צבי דאג למשפחתו למשכורות מנופחות ביטוחי מנהלים וכדומה בו בזמן שלעובדים ניכה מהמשכורת ולא העביר לרשויות המס.כן הרימו מסך ודחוף..
מוטי  |  28.07.15
3.
במדינה שבה הנאמן והשופטים באקסטרא פלסטיק היו עושים הרמת מסך לצבי עברי
כמחזיקי אגח באקסטרא פלסטיק אנחנו עברנו תספורת לא קיבלנו את כספנו באגח, וכעת צבי עברי שגם רוקן את הרכוש והכספים שלנו באקסטרא פלסטיק ביקש וקיבל הקפאת הליכים נגדנו כדי שהגניבות שלו יקבלו גושפנקא. אסור להסכים לזה ! נאמן ושופט הגונים וישרים יעשו הרמת מסך, יימכרו את נכסיו והרכוש של צברי עברי, לרבות הבית שלו, הנדלן והרכוש של אשפלסט וכל יתר נכסיו, ויתקנו את הגזילה שהוא גזל מאיתנו את כספנו ! זו חוצפה שלוקחים לנו מחזיקי האגח את הכסף ולא מחזירים לנו את הכסף, ובנוסף מקבלים הקפאת הליכים שנותנת אישור לגזול אותנו במקום להכניס את הגנבים לבית הסוהר ולמכור להם את אשפלסט והנכסים האישיים שלהם ! זו מדינת סדום ועמורה כי במדינה שאנשים היו בה ישרים השופטים והנאמן היו עושים ממזמן הרמת מסך על מנת לעקל ולמכור את נכסיו בכדי לתקן את העוול שהוא עשה לנו בכך שביקש הקפאת הליכים נגדנו מתוך מטרה שגזילת כספנו תימשך !
ליאת , ירוחם  |  04.07.15