אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מביצת פברז'ה של הצאר ועד מרבצי זהב בים המלח: 10 אוצרות אגדיים שטרם התגלו

מביצת פברז'ה של הצאר ועד מרבצי זהב בים המלח: 10 אוצרות אגדיים שטרם התגלו

במהלך ההיסטוריה האנושית אוצרות יקרי ערך הוטמנו באדמה או הושלכו לים. למרבה הפלא, למרות הקדמה והטכנולוגיה, חלק מהם טרם נמצאו. עם חוש הרפתקנות וקצת אמונה גם אתם יכולים לצאת למסע לחיפוש אחר המטמון ברחבי הגלובוס

28.06.2015, 22:51 | שירות כלכליסט

רובנו לא מרוויחים די כסף כדי לספק את רמת החיים שהיינו רוצים, אבל עם חוש הרפתקנות וקצת אמונה, אולי תוכלו לגלות את אחד מהאוצרות האבודים ההיסטוריים הללו:

האוצר של אגם גוואטוויטה

 

 

 

התרבויות העתיקות של מרכז ודרום אמריקה החשיבו את הזהב לחומר קדוש והשתמשו בו במגוון צורות. אנשי שבט המוסיקה היו משליכים חפצי זהב לתוך האגם הקטן בהרי האנדים בטקסים שבטיים, אולם ממשלת קולומביה אסרה על ציידי אוצרות לחפש באגם.

ביצת הפברז'ה האבודה

 

 

בימי הצארים, אחד מהפריטים שהאצולה אהבה לרכוש הם ביצי פברז'ה. אחד מההזמנות הראוותניות ביותר שהוזמנו מפטר קארל פברז'ה הוא סדרה של 50 ביצי פסחא מעוטרות באבנים יקרות. אולם מהפיכה הרוסית פיזרה אוצרות אלו לארבעת כנפי תבל. 7 מתוכן עדיין לא נמצאו. אחת מהביצים ששווייה 40 מיליון דולר נמצאה בשוק פשפשים.

האוצר מ"לה נוצ'ה טריסטה"

 

 

הכיבוש הספרדי במרכז ובדרום אמריקה הגדיל את תאוותה של ספרד לזהב. באחת מהמלחמות שניהל קורטז - הזרוע הצבאית של בית המלכות – נאלצו הספרדים לנוס על נפשם והותירו מאחור ערימת זהב. על פי האמונה, השליכו האצטקים את האוצר לתוך אגם טקסוקו שעליו עומדת כיום העיר מקסיקו סיטי.

האוצר הנעלם של ג'ון דילינג'ר

 

 

ג'ון דילינג'ר הוא אחד מאויבי הציבור הידועים לשמצה בהיסטוריה של ארה"ב. מעלליו הפכו לאגדה ואחרי שוד בנק שביצע עם כנופייתו עלתה המשטרה על עקבותיו והוא החביא את הכסף. לרוע מזלם, בני הכנופיה נהרגו בקרב עם השוטרים או נכלאו מה שאומר שבחוות פיירפוינט באוהיו עדיין קבורים 200 אלף דולר.

הינשוף המוזהב

 

 

לא כל האוצרות ברשימה זו הם עתיקים. אוצר זה דווקא הוא בן ימינו. מדובר בינשוף ברונזה מוזהב שיצר אדם בשם מקס ולנטיין בשיתוף עם פסל ב-1993. ולנטיין החביא את הפסל איפשהו בצרפת ונתן 11 רמזים למקום המחבוא. הפרס למוצר: 11 מיליון פרנק. אולם האוצר טרם נמצא וולנטיין הלך לעולמו ב-2009.

האוצר בנהר ביגהורן

 

 

בימים עברו, ספינות נחשבו לאמצעי הבטוח ביותר להעברת דברים יקרי ערך, כמו זהב. בעת מלחמת האזרחים באמריקה, נשלח קפטן גרנט לסייע לגנרל קסטר הנצור. הוא שט עם חייליו בספינת נהר אולם כולם נהרגו בטרם הגיעה הספינה ליעדה. אוצר מטילי הזהב בשווי 375 אלף דולר אז, ירד למצולות.

אוצרו של מוסבי

 

 

במלחמת האזרחים משפחות רבות נכחדו או נאלצו לברוח ולהשאיר מאחור את אוצרותיהם. על פי האגדות, קולונל מוסבי מכוחות הקונפדרציה השתלט על שק מלא במטבעות זהב מידי כוחות האויב. הוא קבר את השק במיקום לא ידוע ביערות וירג'יניה ומעולם לא שב לקחת את האוצר. עד היום ציידי אוצרות מחפשים את המטמון.

האוצר של פן

 

 

ב-2010 סוחר אמנות בשם פורסט פן ביקש לעשות פרסום עצמי ורכש תיבת ברונזה שבו הטמין מספר חפצים שמחירם לא יסולא בפז, כגון אבן ירקן סינית, אבקת זהב, טבעת אזמרגד מהמאה ה-17 ועוד. ערכה המוערך של תכולת התיבה הוא 2-3 מיליון דולר. את התיבה הטמין פן בהרי הרוקי והפיץ חידה מחורזת שבה מוצפן מיקום האוצר. אלפים ניסו ונכשלו ומאז פרסם פן עוד מספר רמזים.

הזהב של אגם טופליץ

 

במהלך מלחמת העולם הראשונה כוחות הציר שדדו את אוצרותיה של אירופה. רבים מאוצרות אלו הושבו מאז לבעליהם החוקיים אולם אחד מהאוצרות העלומים המפורסמים ביותר מהתקופה כוללת ארגזים רבים מלאי מתכות ואבנים יקרות וחפצי אומנות שהשליכו הנאצים לקרקעית אגם טופליץ. בשל פלטת עץ עצומה בקרקעית, לא ניתן לחפש את המטמון.

אוצר מגילות ים המלח

 

 

גילוי מגילות ים המלח ב-1940 היה אירוע מסעיר לארכיאולוגיים ולהיסטוריונים. הם העניקו הצצה לתרבות המקומית כפי שהייתה מהמאה החמישית לפנה"ס במשך 700 שנה. אולם גילויה של מגילת הנחושת ב-1952 עוררה גלים שכן על פי תרגום של הכתוב, מתארת המגילה מרבצי כסף וזהב השווים מיליונים. אולם ציוני הדרך כבר לא קיימים ולכן מציאת המרבצים בעייתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות