אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ניירות ערך: קרן אור של חיליק טפירו הייתה תרגיל פירמידה

רשות ניירות ערך: קרן אור של חיליק טפירו הייתה תרגיל פירמידה

הרשות פתחה אתמול בחקירה לבירור נסיבות הקריסה של הקרן שהותירה אחריה חובות של למעלה מ-61 מיליון שקל לכ-480 משקיעים. על פי החשד, החזרי הריביות והתשלומים החודשיים למשקיעים שולמו מכספי משקיעים חדשים שגויסו. טפירו נחקר בחשד שהשתמש בכסף לרכישת נכסי נדל"ן פרטיים, מתן הלוואות ומימון חברות שבבעלותו

23.06.2015, 14:43 | תומר גנון

קרן ההשקעות אור התנהלה בשיטת פירמידה כאשר החזרי הריביות והתשלומים החודשיים למשקיעים שולמו מכספי משקיעים חדשים שגויסו, ולא ממקורות עצמאיים של החברה. זהו אחד החשדות המרכזיים של רשות ניירות ערך לנסיבות הקריסה של הקרן, שהייתה בשליטת איש הביטוח חיליק טפירו.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן שעל פי פרסומיה התמחתה בהשקעה בפרויקטים של תמ"א 38, קרסה לפני כשנה והותירה אחריה חובות של כ-61 מיליון שקלים ל-380 משקיעים. לפני כחצי שנה אושר הסדר נושים בקרן שמוחק למשקיעים כמחצית מההשקעה.

כפי שפורסם לראשונה אתמול בערב באתר "כלכליסט", טפירו נשלח למעצר בית עד יום שישי, לאחר שנחקר בחשד לביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים, גיוס הון ללא תשקיף והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. יחד עם טפירו נחקר אתמול אדם נוסף שהיה קשור לקרן בטרם קריסתה, ושמו אסור עדיין בפרסום.

חיליק טפירו חיליק טפירו חיליק טפירו

על פי החשד, טפירו עשה שימוש שלא כדין בחלק מהכספים שגייסה הקרן, בין היתר לצורך מימון אשכול החברות הפרטיות שלו בתחום הביטוח וההשקעות. כמו כן הרשות חושדת שטפירו השתמש בחלק מהכספים לרכישת נכסי נדל"ן פרטיים, ומתן הלוואות חוץ בנקאיות.

עו"ד איתן מעוז המייצג את חיליק טפירו מסר בתגובה: "בין החברה לבין רשות ניירות ערך קיימת מחלוקת משפטית לגיטימית בנוגע למסגרת המשפטית שבה היה על החברה לגייס כספים ממשקיעים. עמדת החברה נתמכת בחוות דעת משפטיות מבכירי עורכי הדין בשוק ההון, לפיה לא היה צורך בתשקיף לצורך הגיוס, ואנו מניחים כי בסופו של יום יתברר כי לא נפל כל פגם בהתנהלותם של מר טפירו והחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות