אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנת ההתאוששות של המדינות המפותחות צילום: shutterstock

זווית אחרת

שנת ההתאוששות של המדינות המפותחות

בהתבסס על תחזיות הצמיחה, שנת 2015 תהיה ההראשונה מזה חמש שנים שבה שלוש הכלכלות המפותחות הגדולות ביותר בעולם יראו צמיחה חיובית

23.06.2015, 15:15 | גרייס חנאוי

השבוע בפרויקט המשותף של כלכליסט ובית ההשקעות IBI: בהתבסס על תחזיות הצמיחה לשנה זו, נראה כי זו תהייה הפעם הראשונה בחמש השנים האחרונות בה שלוש הכלכלות המפותחות הגדולות ביותר יראו צמיחה חיובית. 

קראו עוד בכלכליסט

התוצר של ארה"ב חזר לצמיחה מאז 2010 ושומר על עקביות חיובית מאז. יפן וגוש היורו לעומת זאת, התנדנדו בארבע השנים האחרונות. יפן התכווצה בשנים 2011 ו-2014,  ואילו גוש היורו התכווץ בשנים 2012 ו-2013.

המיתון של יפן בשנה שעברה היה מונע בעיקר מהעלאת מסים ואחרי שנתיים של מיתון באירופה. המיתון באירופה היה מונע בחלקו על ידי העלאת מסים וקיצוצים בתקציבים, שקדם למיתון ביפן כתוצאה מהצונאמי ב-2011.

האנליסט ג'פרי קליינטוף מ- Charles Schwab מציג אופטימיות זהירה עם התרשים הבא. בעוד שהבנק המרכזי של ארה"ב מצמצם תמריצים כלכליים, הבנקים המרכזיים באירופה וביפן דווקא מגבירים גירויים וקליינטוף מאמין כי מדובר בחדשות טובות למשקיעים שכן התאוששותן תתרום להתאוששות הכלכלית הגלובלית ויתמוך בשוק המניות בשנה הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות