אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגו נפרדת מקוביות הפלסטיק צילום: בלומברג

לגו נפרדת מקוביות הפלסטיק

החברה תשקיע 150 מיליון דולר כדי לייצר קוביות מחומרים ידידותיים לסביבה

24.06.2015, 12:54 | שירות כלכליסט

לגו הופכים לירוקים. חברת הצעצועים מתכוונת להשקיע מיליארד קרונה דנית (150 מיליון דולר) ב-15 השנים הבאות כחלק ממאמץ נרחב להחליף את ייצור הקוביות המפורסמות מפלסטיק לחומרים אחרים הידידותיים יותר לסביבה. החברה מתכוונת גם להפוך את האריזות שלה לטובות יותר לסביבה.

החברה יצרה 60 מיליון קוביות לגו בשנה שעברה, כך שהשינוי "יפחית בצורה משמעותית את ההשפעה של לגו על כדור הארץ", נכתב בהצהרה שפרסמה החברה הדנית.

לגו לגו לגו

בלגו כבר פעלו כדי להפחית את פליטת הפחמן שלהם, באמצעות צמצום גודל האריזות והשקעה בטורבינות רוח. בנוסף, בשנה שעברה סיימה החברה קשר של 50 שנה עם חברת הנפט של (Shell), בשל הביקורת הציבורית על הקידוחים של ענקית הנפט בקוטב הצפוני.

כעת היא מתכוונת להחליף את הפלסטיק ברכיב ידידותי יותר לסביבה. "כמה גורמים משפיעים על הקיימות הסביבתית של החומר – הרכב החומר, כיצד הוא נוצר ומה קורה כאשר המוצר מגיע לסוף חייו", מסר המנכ"ל יורגן ויג קנודסטרופ.

מעל 100 עובדים חדשים יועסקו בפרויקט במרכז לחומרים בני קיימא בדנמרק, שייפתח בשנה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הקטנת הקרטון- פופוליזם חסר משמעות
כמות הקרטון שנמכרת בסופרמרקט אחד במשך יום אחד בוודאי יותר גדולה מכל אריזות הלגו שנמכרות בשנה שלמה בישראל. אותו דבר ניתן להגיד לגבי כמות הפלסטיק שנמכרת כבקבוקי שתיה, אריזות מזון, ועוד ועוד. אם אני מסתכל על עצמי שאני קונה הרבה לגו/מגה בלוקס לבן שלי- השנה קניתי לו אריזות ששוות בערך לחמשה קרטוני חלב, ואולי עוד קרטון ביצים. הכי טוב לעבור ל Mega Blocks שיצרניהם קרוב לודאי פחות אנטישמים מהדנים.
Mega Blocks , חיפה  |  24.06.15
לכל התגובות