אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספרד: מכירת זכויות שידור קולקטיבית תתחיל הקיץ צילום: אימג'סנק, Gettyimages

ספרד: מכירת זכויות שידור קולקטיבית תתחיל הקיץ

מנהלת הליגה הספרדית, LFP חתמה על על הסכם עם מדיה פרו, שיוביל לכך שמדיניות ריכוז זכויות השידור תתקדם ליישום כבר הקיץ

24.06.2015, 14:33 | שירות כלכליסט

מנהלת הליגה הספרדית, LFP חתמה על הסכם עם מדיה פרו, שיוביל לכך שמדיניות ריכוז זכויות השידור תתקדם ליישום כבר הקיץ.

קראו עוד בכלכליסט

ברצלונה נגד ריאל מדריד. ההערכה היא כי לפי המודל החדש, זכויות השידור ללה ליגה יגרפו מעל מיליארד יורו, כשהזכויות המקומיות יהוו בסביבות 690 מיליון יורו., צילום: אימג ברצלונה נגד ריאל מדריד. ההערכה היא כי לפי המודל החדש, זכויות השידור ללה ליגה יגרפו מעל מיליארד יורו, כשהזכויות המקומיות יהוו בסביבות 690 מיליון יורו. | צילום: אימג'סנק, Gettyimages ברצלונה נגד ריאל מדריד. ההערכה היא כי לפי המודל החדש, זכויות השידור ללה ליגה יגרפו מעל מיליארד יורו, כשהזכויות המקומיות יהוו בסביבות 690 מיליון יורו., צילום: אימג

על פי העיתון הספרדי מארקה, מדיה פרו הסכימה לשחרר 37 קבוצות בשתי הליגות הבכירות מחוזי הזכויות שלהן החל מהעונה הבאה. בתמורה, הסוכנות זכתה בחוזה שיהפוך אותה לנציגת הזכויות העולמיות של הליגה למשך חמש שנים החל מעונת 2015-16 ועד לעונת 2019-20.

מודל הזכויות המרוכז החדש של ספרד אמור להיכנס לתוקף בקיץ הבא, זאת לאחר שהממשלה הספרדית אישרה במאי צו מלכותי שמחייב מכירה קולקטיבית של הזכויות. עם זאת, ההחלטה להאיץ את יישום החקיקה התקבלה באסיפה של הליגה בשבוע שעבר.

ההערכה היא כי לפי המודל החדש, זכויות השידור ללה ליגה יגרפו מעל מיליארד יורו, כשהזכויות המקומיות יהוו בסביבות 690 מיליון יורו.

מדיה פרו פתחה ביום שישי שעבר את המכרז למחזור הבא של שלוש שנים עד 2018 במדינות נבחרות. המכרז עבור הזכויות המקומיות אמור להתחיל מאוחר יותר החודש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות