אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Lenovo מסתערת על מרכז המחשוב הארגוני

Lenovo מסתערת על מרכז המחשוב הארגוני

עם השקעה של למעלה ממיליארד דולר בפיתוח קו שרתי האנטרפרייז החדשים - System X6, מכריזה לנובו על מהפכה בסביבת מרכז המחשוב הארגוני

24.06.2015, 15:27 | בחסות לנובו

על אף שארגונים רבים מחפשים כיום דרך לנצל את מערכי המחשוב בענן להשגת ביצועים גבוהים יותר בעלות נמוכה יותר, ישנם עדיין אזורים במערך המחשוב הארגוני שאותם יש ליישם בתוך הארגון, כענן פרטי או היברידי. כמענה לצורך של ארגונים ליהנות מעוצמת מחשוב גבוהה, גמישות רבה יותר ותשתית חזקות יותר ליישומי אנליטיקה וביג דאטה, פיתחה לנובו את קו שרתי ה-System X6, שמגדיר מחדש את מושגי ההתרחבות, הביצועים ויחס העלות תועלת. בריאיון מיוחד עם אורי שפמן, מנהל קבוצת Enterprise Business בלנובו ומי שאחראי לכל תחום תשתיות השרתים והאחסון בלנובו, הוא מסביר אלו צרכים העמיד השוק הארגוני, שגרמו ללנובו להיכנס להשקעה כה גדולה ולפתח את קו המוצרים המהפכני.

אורי, אלו אתגרים וצרכים במרכזי המחשוב גרמו ללנובו לפתח את קו השרתים החדש?

עולם העסקים הארגוני ומרכזי המחשוב שהוא עושה בהם שימוש עוברים לעידן של  SDDC - Software Defined DataCenter. זה אומר שמערכות התשתית הופכות להיות מבוססות יותר ויותר על מערכות תוכנה ווירטואליזציה, על הצורך לנגישות ממגוון של אמצעי מובייל ועל כמויות עצומות של נתונים הנדרשים לעיבוד מקבילי ומהיר. כל אלה מאלצים את הארגונים להקים מרכזי מחשוב חזקים יותר המאופיינים בביצועים גבוהים פי כמה מהעבר, בשרידות וזמינות מקסימלית וביכולת לספק מענה הולם ליישומים תובעניים ומורכבים של Analytics ו-Big Data. דור השרתים הנוכחי פשוט לא סיפק מענה לדרישות הללו. לנובו זיהתה את הוואקום שנוצר בתחום זה ובהשקעת ענק פיתחה קו שרתים חדש המספק ביצועי שיא, ביחד עם יחס עלות תועלת מיטבי. קו שרתים זה מאפשר לארגונים להקים את ה-Data Center העתידי, שיספק להם יותר ביצועים לצד הפחתת עלויות.

אורי שפמן - מנהל קבוצת Enterprise Business , Lenovo אורי שפמן - מנהל קבוצת Enterprise Business , Lenovo אורי שפמן - מנהל קבוצת Enterprise Business , Lenovo

מה היה חסר בעצם בשרתים בהם השתמשו עד היום בארגונים?

הייתה חסרה פלטפורמה בעלת יכולת התרחבות מספיק גמישה, כזו שתאפשר גידול מסיבי הן בעוצמת העיבוד והן בגודל הזיכרון. כך למשל, אם ארגון מסוים רוצה ליהנות מהיכולות והעוצמה של Sap Hana, הוא נדרש לתשתית מהסוג של System X6.

מהם המאפיינים המרכזיים של סדרת השרתים החדשה System X6?

ישנם שלושה מאפיינים מרכזיים המייחדים את שרתי System X6: מהירות, גמישות ושרידות. השרתים מגיעים בתצורה של שרת סטנדרטי או כשרת להב ומספקים יכולת גידול של עד 8 מעבדים מסוג Intel Xeon E7 4800/8800 v3 , מה שמספק עד 144 ליבות עיבוד. בנוסף, מספק דור השרתים החדש יכולת הרחבה של הזיכרון לממדים עצומים של עד 12 טרה-בית, תוך תמיכה בטכנולוגיית eXFlash dim. טכנולוגיה חדשנית זו מאפשרת לחבר התקני זיכרון Flash ישירות על ערוצי ה-RAM ועל ידי כך לספק מהירויות על של קריאה וכתיבה לכל אותם יישומים קריטיים הזקוקים לביצועים מהירים אלה.

פלטפורמת System X6 הנה היחידה בעולם כיום שמחזיקה בשבעה שיאים של מבחני ביצועים עולמיים, כמו למשל : TPC-E, SAP BW-EML ועוד.

הפלטפורמה מבוססת על שיתוף פעולה הדוק עם כל יצרני פתרונות הווירטואליזציה כמו VMware, Microsoft Hyper-V, ו- Red-Hat. כמו כן, בתכנון משפחת שרתים זו נבנתה תמיכה מובנית לדורות העתידיים של המעבדים – כך שניתן לשדרג את המכונה ולשמר את ההשקעה המקורית.

פלטפורמת השרתים משתלבת בצורה אופטימלית עם מערכת הניהול החדשה של לנובו – XClarity, המאפשרת התקנה מהירה ביותר של מערכות חדשות, תחזוקה אוטומטית וניהול המערכות הקיימות תוך התממשקות לכל מערכות השליטה והבקרה המובילות בשוק.

אם לסכם זאת במספרים, הרי שניתן לראות שורה של התפתחויות לעומת הדור הקודם של השרתים: גידול של 20% במספר ליבות העיבוד ; גידול של 20% ב-Cache, גידול של 17% במהירות הזיכרון ושיפור של 20% במהירות ערוצי ה-BUS. כל אלה מעמידים את הפלטפורמה החדשה בחוד החנית של ה-DataCenter.

הנבחרת המנצחת של System x הנבחרת המנצחת של System x הנבחרת המנצחת של System x

מי הארגונים שאליהם מיועדת פלטפורמה זו ?

הפלטפורמה רלוונטית לכל ארגון שבוחן כיום את הכניסה לאפליקציות חדשות לעולם ה- Software Defined, או עומד למול אתגרי ביצועים הנובעים מהצרכים העסקיים. הרעיון המרכזי הוא שכל ארגון נדרש כיום לבחון מחדש את הארכיטקטורה שעליה מבוססת התשתית שלו ולוודא שהיא נותנת לו את התמורה הטובה ביותר להשקעה. כל ארגון שהחליט ליישם את פלטפורמת System X6 החדשה יכול לראות בבירור את יחס העלות תועלת המירבי שניתן להשיג מההשקעה.

המבנה המודולרי של הפלטפורמה מספק לארגונים יכולת התרחבות חסרת תקדים לצד שמירה על ההשקעה הקיימת. כך למשל, המבנה המיוחד מאפשר הוספת מעבדים או הרחבת הזיכרון לממדים עצומים המספקים אופק טכנולוגי ארוך טווח, גם במושגים של ימינו.

כל ארגון שמריץ מערכות דוגמת: SAP, SQL Server, SAP HANA, DB2 ומערכות וירטואליזציה, על גבי שרתי System X6 יחווה שיפור עצום בביצועים, בגמישות, בפשטות וביציבות. כל אלה מתורגמים בסופו של דבר ליתרון תחרותי בעולם העסקים הקשוח של ימינו.

למידע נוסף לחצו כאן

 

מאת:עוזי מירון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות