אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאיר גורביץ פנה לבית המשפט כדי לעצור את מכירת השליטה בגרינסטון צילום: אוראל כהן

מאיר גורביץ פנה לבית המשפט כדי לעצור את מכירת השליטה בגרינסטון

טוען: מכירת השליטה בשלד הבורסאי לגד טפר וניסים דג'לדטי היתה עסקת בעלי עניין - בשל הקצאות מניות של ייני לשניים בעבר

24.06.2015, 19:20 | גיל קליאן

הסכסוך המשפטי בין מאיר גורביץ לירון ייני עולה מדרגה. מדיווח של השלד אולטרה אקוויטיהערב (ד'), עולה כי גורביץ פנה לבית המשפט על מנת שזה יעצור את מכירת השליטה בגרינסטון. גורביץ טוען כי המכירה הוסתרה מבית המשפט, וכי היתה צריכה לעבור אישור כעסקת בעלי עניין.

קראו עוד בכלכליסט

למעשה טוען גורביץ כי רוכשי גרינסטון, ניסים דג'לדטי וגד טפר, היו קשורים עם ייני בעיסקאות אחרות - ולכן צריכים להיחשב כבעלי עניין. גורביץ מתכוון ל-2 עסקאות להקצאת מניות בשלד בורסאי אחר שבשליטת ייני, בשם יעד.

גורביץ כותב כי "בתוך פחות מחצי שנה, מתקשרת יעד עם אותם צדדים בשתי עסקאות להקצאת מניותיה - בראשונה, עסקה שאינה מקנה בהכרח שליטה ביעד לטפר, ובשניה, עסקה המקנה שליטה ביעד לטפר ודג'לדטי, כאשר מסיבות עלומות העסקה הראשונה אינה יוצאת לפועל, ואילו העסקה השניה נעשית במחיר למניה הנמוך פי 5 מן המחיר למניה שנקבע בעסקה הראשונה, בעסקה הראשונה אפסווינג (חברת האחזקות של ייני - ג"ק) נדרשת להעביר לטפר,ללא תמורה, מחצית מכתבי האופציה שבבעלותה, ואילו בעסקה השניה דרישה זו אינה מופיעה ומעל הכל, בעסקה השניה, זכאי מוטי מנשה (נושא משרה של ייני בשלדים רבים, שהורשע באחרונה בסיוע להימורים ומרמה במסגרת עסקת טיעון - ג"ק) לעמלת ייזום, לה לא היה זכאי בעסקה הראשונה".

מאיר גורביץ, צילום: אוראל כהן מאיר גורביץ | צילום: אוראל כהן מאיר גורביץ, צילום: אוראל כהן

גורביץ מוסיף כי "במקביל, כך נראה, מתגבשת בין החברה (אולטרה) לבין אותם טפר ודג'לדטי עסקה למכירת מניות גרינסטון, במסווה, לכאורה, של מימוש השעבוד שהוטל על מניות גרינסטון שבבעלות החברה".

גורביץ הוסיף עוד, כי עליו "להביא לידיעת בית המשפט" כי דג'לדטי "הינו איש השוק האפור, שהוכרז בעבר כפושט רגל, אשר בימים אלו מתנהלים כנגדו שלושה הליכים פליליים, האחד בגין גניבה בידי מורשה, השני בגין פרשת ההשתלטות על נכסי האוליגרך אלכסיי זכרנקו (שנחטף ונרצח בסנט פטסבורג בשנת 2009 כאשר זהות רוצחיו עדיין לא התגלתה), והשלישי בגין העלמות מס בהיקף של למעלה מ-40 מיליון שקל".

גורביץ הוסיף עוד, כי טפר הצביע באסיפת בעלי המניות של אולטרה אקוויטי בעד חידוש כהונה של ייני והדיררקטורים מטעמו - אסיפה כי גורביץ טוען שנוהלה לא על פי תקנות החברה ויש לבטל את תוצאותיה. ביטול תוצאות אותה אסיפה ייתן לגורביץ סיכוי להשתלט על דירקטוריון אולטרה אקוויטי - וזה למעשה שורש הסכסוך בין הצדדים.

"לאור האמור לעיל, מתבקש בית המשפט הנכבד להורות לחברה להשיב את המצב לקדמותו ולבטל את העסקה למכירת מניות גרינסטון וזאת עד לאחר קבלת הכרעת בית המשפט הנכבד ביחס להרכב הדירקטוריון הנוכחי של החברה ולאחר מכן - בכפוף לקבלת החלטה כדין על-ידי האורגנים של החברה ביחס למכירת מניות גרינסטון, ככל שתתקבל", מסכם גורביץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות