אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בסר וקנדה ישראל מימשו האופציה למגדל האחרון בפארק צמרת צילום: נמרוד גליקמן

בסר וקנדה ישראל מימשו האופציה למגדל האחרון בפארק צמרת

בסיומה של הסאגה המשפטית שסבבה את המגרש הצליחו שתי החברות לשווק את כל 189 היח"ד; כ-15 רוכשים חתמו על הסכם הרכישה בעקבות מהלך האוצר להקדמת שיעור מס הרכישה

24.06.2015, 22:01 | דותן לוי

החברות קנדה ישראל בשליטת אסף טוכמאייר וברק רוזן ובסר בשליטת נחשון קיוויתי הצליחו לממש את האופציה לרכישת קרקע המיועדת להקמת המגדל האחרון בשכונת פארק צמרת בתל אביב.

החברות שיווקו במסגרת קבוצת רכישה 189 יח"ד במחירים שנעו בין 28-35 אלף שקל למ"ר. מדובר במגרש מספר 12 בשכונה המשתרע על כ-5 דונם ומיועד להקמתו של מגדל בן 49 קומות. המגרש ממוקם בחלק הדרומי ביותר של השכונה, בצד המזרחי הקרוב לנתיבי איילון. ל-2 החברות יש הסטוריה קודמת במתחם, כאשר כל אחת מהן בנתה במסגרת קבוצות רכישה 3 מגדלים הכוללים יחד קרוב ל-1,000 יח"ד. בסר בנתה את המגדלים: מנהטן, וצמרת 5 ו-6 ואילו קנדה ישראל בנתה את W Tower ,W Boutique ו-W Prime.

נחשון קיוויתי, בעלי בסר , צילום: עמית שעל נחשון קיוויתי, בעלי בסר | צילום: עמית שעל נחשון קיוויתי, בעלי בסר , צילום: עמית שעל

הבניין החדש שיבנה יקרא רום תל אביב והוא יכלול בריכת שחיה חיצונית חצי אולימפית וכן מתחם ספא. הדרך להקמת המתחם לא הייתה פשוטה שכן הוא הוחזק על ידי 50 בעלים שונים. כמו כן החברה התמודדה עם תביעה של חברת אאורה אשר טענה לזכות במגרש, אך בית משפט השלום בתל אביב קיבל את בקשת הבעלים של המגרש אשר התקשרו עם קבוצת ב.ס.ר וקנדה־ישראל וביטל את הליכי פירוק השיתוף במגרש וכן את הליכי מכירת הקרקע לאאורה.

לפי קיוויתי, רוב הרוכשים – חברי הקבוצה רכשו את הדירות למטרות מגורים, רובם ישראלים – זוגות צעירים אמידים ומשפרי דיור מהשכונה. תמהיל הדירות יחל בדירות קטנות של 76 מ"ר, כאשר בחצי התחתון של המגדל יש 6 דירות בקומה ובחצי העליון 4 דירות בקומה. עוד אמר קיוויתי, כי הצליחו להקדים את מועד מימוש האופציה בעקבות החלטת האוצר להקדים את העלאת מס הרכישה אשר הובילה להחתמת 15 חברי הקבוצה האחרונים.

הפרויקט נמצא בימים אלה בשלב הגשת הבקשה להיתר ולהערכת קיוויתי אכלוס הפרויקט צפוי בעוד כ-4 שנים.

עורכי הדין שהובילו את העסקה היו משרד ברקמן וקסלר בלום ושות', ומשרד הרמן מקוב. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות