אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Qwilt גייסה 25 מיליון דולר צילום: ענר גרין

Qwilt גייסה 25 מיליון דולר

החברה מפתחת טכנולוגיה לייעול תשתיות העברת תכני וידאו ברשת. את סבב הגיוס הובילה קרן דיסרפטיב של טל ברנוח והשתתפו בו הקרנות אקסל, אינוביישן אנדוורס, בסמר ומרקר

25.06.2015, 09:32 | מאיר אורבך
קווילט Qwilt השלימה גיוס של 25 מיליון דולר, בהובלת קרן דיסרפטיב של טל ברנוח, שהשקיעה 16 מיליון במסגרת הסבב. כמו כן השקיעו בחברה קרן ההשקעות של אריק שמידט אינוביישן אנדוורס, סיסקו והקרנות אקסל, בסמר ונצ'ר פרטנרס ומרקר אשר השקיעו בחברה בעבר. ב-2011 גייסה קווילט 24 מיליון דולר. עד כה, גייסה 67 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

קווילט הוקמה בידי דן סחר - לשעבר מנהל פיתוח בכיר בחברות קרשנדו וקגור - ואלון מאור, שמכהן כמנכ"ל החברה. בין מייסדי החברה נמנים גם יובל שחר וגיורא ירון. מאור, יחד עם המשקיע יובל שחר ובכיר נוסף בחברה, נמרוד כהן, היו מעורבים בניהול חברת פי-קיוב שנמכרה לסיסקו ב-2004.

קווילט נוסדה ב-2009 ומעסיקה כ-100 עובדים במשרדיה בהוד השרון (מרכז ניהול מוצר, פיתוח ותמיכה), באירופה, בדר' אמריקה, אוסטרליה וארצות הברית. היא פיתחה תוכנה שמאפשרת לרשת לדעת אוטומטית מהו התוכן שמשתמשים רוצים להעלות לשרתים שקרובים אליהם.

טל ברנוח, צילום: עמית שעל טל ברנוח | צילום: עמית שעל טל ברנוח, צילום: עמית שעל

מאור סיפר ל"כלכליסט" כי עתיד הרשת טמון בפלטפורמות שידורי טלוויזיה, אליהן יעברו כל השידורים הסטנדרטיים. הפיתוח של החברה נועד לאפשר זאת בצורה יעילה יותר, מבלי להעמיס על חוות שרתים מרוחקות, תוך ניצול מקסימלי של תשתית הרשת המקומית להעברת תכני וידאו. להערכתנו, הכנסות קווילט עמדו בשנה שעברה על עשרות מיליוני דולרים, כאשר שיעור הצמיחה השנתי שלה עומד על פי שניים.

אלון מאור, מנכ"ל קווילט, צילום: ענר גרין אלון מאור, מנכ"ל קווילט | צילום: ענר גרין אלון מאור, מנכ"ל קווילט, צילום: ענר גרין

"קווילט נבנתה להיות חברה עצמאית מהרגע הראשון כאשר החזון שלנו היה לפתור את בעיית הוידאו", אמר מאור. "החזון שלנו הוא לעמוד בשערי נאסד"ק תוך שנתיים".

בשיחה עם "כלכליסט" אמר ברנוח כי יש יותר יזמים ישראלים שרוצים לבנות חברות גדולות ולא לחפש אקזיט מהיר. ההשקעה בקווילט הגיעה מקרן Disruptive Late Stage שהיא קרן אחות לקרן ההשקעות דיסרפטיב לשלבים מוקדמים שביצעה בשנתיים האחרונות 13 השקעות חדשות. בכל שנה מבצעת הקרן לשלבים מאוחרים של דיסרפטיב השקעה אחת ובשנה שעברה הובילה השקעה באיירון סורס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות