אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערן מלכה טען בחקירתו: פישר הציע לוינרוט לשלם מיליון ד' תמורת זיכויו בפרשת שוקי ויטה צילום: אוראל כהן

ערן מלכה טען בחקירתו: פישר הציע לוינרוט לשלם מיליון ד' תמורת זיכויו בפרשת שוקי ויטה

פרקליט הצמרת הכחיש לחלוטין את טענת קצין המשטרה, שלפיה הציע לו פישר תמורה עבור זיכויו בהליך הפלילי שהתנהל נגדו. באוקטובר 2011 זוכה וינרוט מכל העבירות שבהן הואשם

24.06.2015, 21:44 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

עורך הדין הבכיר יעקב וינרוט נתן עדות פתוחה במסגרת פרשת רונאל פישר, לאחר שקצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה, טען בחקירתו כי הוצע לו מיליון דולר עבור זיכויו בהליך הפלילי שהתנהל נגדו. וינרוט הכחיש את הטענות בעדותו. בעדותו הפתוחה של עו"ד וינרוט, שנגבתה ממנו במשרדו, הוא הכחיש לחלוטין את עדותו של מלכה וציין כי מדובר ב"קשקוש מוחלט".

עדותו נגבתה על רקע חקירתו המאוחרת של מלכה, בחודש מאי האחרון. מלכה, שהחל לשתף פעולה עם החוקרים בשלב הזה סיפר להם כי לוינרוט הוצע על ידי פישר מיליון דולר תמורת זיכויו בהליך הפלילי שהתנהל נגדו.

ערן מלכה בבית המשפט. העדות נגבתה מוינרוט על רקע עדותו המאוחרת, צילום: אוהד צויגנברג ערן מלכה בבית המשפט. העדות נגבתה מוינרוט על רקע עדותו המאוחרת | צילום: אוהד צויגנברג ערן מלכה בבית המשפט. העדות נגבתה מוינרוט על רקע עדותו המאוחרת, צילום: אוהד צויגנברג

כזכור, וינרוט הואשם בכך שייצג את איש המס הבכיר שוקי ויטה בענייניו הפרטיים מול היועץ המשפטי לממשלה ובית הדין לענייני עבודה, כדי לסייע לו בקידומו ברשות המסים כשבמקביל ויטה חתם כפקיד שומה על הסכמי מס מיטיבים לכאורה עם לקוחותיו של וינרוט, בהם מיכאל צ'רנוי וארקדי גאידמק, הסכמים שהבניבו לו שכר טרחה של 32 מיליון שקל.

באוקטובר 2011 זיכה שופט המחוזי בתל אביב גלעד נויטל את וינרוט מכל העבירות בהן הואשם וקבע כי "כל הראיות מצביעות על כך שהתמונה איננה חד משמעית".

לפי עדותו של מלכה, השופט נויטל הינו "חבר מאוד טוב של רונאל". "אני זוכר שנסענו באוטו איזה ערב", סיפר מלכה לחוקרים, "רונאל סיפר לי שהתנהל אצל נויטל תיק השוחד של וינרוט וברגע שרונאל הבין שהתיק הולך לכיוון של זיכוי, הוא קבע עם וינרוט פגישה וביקש מוינרוט מיליון דולר עבור הזיכוי. לדבריו, וינרוט לא האמין לו, אבל היו עוד מספר פגישות שבאחרונה שבהם רונאל אמר לוינרוט – אתה תראה שאתה תזוכה ותשלם אחרי אם אתה לא מאמין. לימים וינרוט זוכה ולדברי רונאל, וינרוט לא רצה לשלם. נולד סכסוך ביניהם".

תגובת באי-כוחו של מלכה, עוה"ד עופר ברטל ודב גלעד כהן מסרו: "ערן מלכה מבקש להבהיר שבהודעותיו במח״ש לא מסר במישרין או בעקיפין כל פרט ממנו עשוי להשתמע שכב׳ השופט נויטל שיתף את רונאל פישר במידע כלשהו הקשור למשפטו של עו״ד וינרוט". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות