אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם הקטארים בדרך לרכוש את הפורמולה 1? צילום: רויטרס

האם הקטארים בדרך לרכוש את הפורמולה 1?

הבעלים של קבוצת הפוטבול האמריקאית מיאמי דולפינס, RSE ונצ'ורס, חברו לקטאר והגישו ביחד הצעה לרכישת אחזקת שליטה באליפות המרוצים

25.06.2015, 13:57 | שירות כלכליסט

הבעלים של קבוצת הפוטבול האמריקאית מיאמי דולפינס, RSE ונצ'ורס, חברו לקטאר והגישו ביחד הצעה לרכישת אחזקת שליטה באליפות המרוצים הפורמולה 1. 

קראו עוד בכלכליסט

פרארי על המסלול. מנכ"ל הפורמולה 1, ברני אקלסטון אמר לעיתון הבריטי הטיימס ששלושה או ארבעה קונים פוטנציאלים הביעו התעניינות. , צילום: רויטרס פרארי על המסלול. מנכ"ל הפורמולה 1, ברני אקלסטון אמר לעיתון הבריטי הטיימס ששלושה או ארבעה קונים פוטנציאלים הביעו התעניינות. | צילום: רויטרס פרארי על המסלול. מנכ"ל הפורמולה 1, ברני אקלסטון אמר לעיתון הבריטי הטיימס ששלושה או ארבעה קונים פוטנציאלים הביעו התעניינות. , צילום: רויטרס

בסוכנות רויטרס מדווחים כי הם מעוניינים לרכוש אחזקה של 35.5% מחברת הפרייבט אקוויטי CVC קפיטל פרטנרס עבור סכום שנע בין 7-8 מיליארד דולר.

מאז 2012 הפחיתה CVC את האחזקה שלה בפורמולה 1, שעמדה אז על 63% באמצעות שתי עסקאות נפרדות. החברה אף ניסתה להנפיק את התחרות בשני מקרים נפרדים, אך כשהתכניות לא יצאו לפועל, היא מכרה אחזקות לחברות ההשקעה האמריקאיות בלאקרוק ו-וואדל אנד ריד ביחד עם בנק נורגס הנורבגי.

מנכ"ל הפורמולה 1, ברני אקלסטון אמר לעיתון הבריטי הטיימס ששלושה או ארבעה קונים פוטנציאלים הביעו התעניינות.

דיטר האהן, יו"ר הדירקטוריון של חברת שיווק זכויות המדיה בספורט, קונסטנטין מדיאן, מעורב על פי הדיווחים בקבוצת ההשקעות. בנובמבר דחה בית המשפט הגבוה בבריטניה תביעה לתשלום פיצויים שהגישה קונסטנטין מדיאן נגד אקלסטון. בקונסטנטין טענו כי אקלסטון, היועץ המשפטי לשעבר של התחרות סטיבן מולנס, חברת במבינו הולדינגס שבבעלות משפחת אקלסטון והבנקאי לשעבר מ-Bayern ג'הררד גריבקאוסקי הורידו בכוונה את השווי של הפורמולה 1 כש-CVC הפכה לבעלת המניות העיקרית ב-2005.

"המפתח לפתיחת העסקה הזו היא שתחת ברני, הפורמולה 1 לא ישווקו יותר מדי את זכויות השידור. האהן יעזור בכך", מסר מקור המעורב בנושא. גולדמן זאקס משמש כיועץ של CVC לעסקה, בעוד שג'יי.פי.מורגן עובד עם הקונים הפוטנציאלים.

בקטאר עוד לא מתקיימים מרוצי פורמולה 1, אך FIA קיים בדוחא את טקס הפרסים בשנה שעברה. מוקדם יותר החודש, פדרציית מרוצי המכוניות והאופנועים של קטאר האריכה ב-10 שנים את החוזה שלה עם אליפות העולם MotoGP, במסגרתו היא תמשיך לארח מרוץ בסדרץ מרוצי האופנועים עד 2026.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות