אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל דחה את העתירה נגד מינויה של חדוה בר: "אשת מקצוע מובהקת" צילום: אריאל שרוסטר

בנק ישראל דחה את העתירה נגד מינויה של חדוה בר: "אשת מקצוע מובהקת"

הבנק דחה את עתירת חברי "צדק פיננסי" לפיה יש לפסול את מועמדותה של בר למפקחת על הבנקים. מכתב התגובה עולה כי המועמד השני לתפקיד אף הוא בכיר במערכת הבנקאות

25.06.2015, 14:35 | תומר ורון
בנק ישראל דוחה את עתירת חברי "צדק פיננסי" לפיה יש לפסול את מועמדות בר לתפקיד. בכתב התשובה של בנק ישראל הוא דוחה את טענתם, לפיה בחירה במועמדת שמגיעה מתוך המערכת הבנקאית תפגע באמון הציבור וביציבות הבנקים. כעת בית המשפט העליון יצטרך להכריע אם הוא מאשר את העתירה, החלטה שתינתן בימים הקרובים.

"מינויה של ד"ר חדוה בר היא תוצאה של הליך מקצועי, יסודי וסדור", נכתב בכתב התגובה שעליו חתום בין היתר ראש ועדת האיתור ומנהל מחלקת המחקר של בנק ישראל, פרופ' נתן זוסמן. "ההליך המקצועי הביא למינויה של אשת מקצוע מובהקת בעלת רקורד אקדמי רלוונטי, ניסיון עשיר במגזר הפרטי והציבורי".

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, מתוך כתב התגובה עולה כי ועדת האיתור לתפקיד המפקח על הבנקים המליצה לנגידת בנק ישראל, קרנית פלוג על שני מועמדים סופיים כאשר מלבד בר. גם המועמד השני מכהן בתפקיד בכיר במערכת הבנקאית. עוד עולה כי מתוך תשעת המועמדים שהועדה פנתה אליהם בצורה אקטיבית ויזומה – שמונה סירבו לפנייתה להגיש את מועמדותם.

במהלך עבודת וועדת האיתור, שניים מהמועמדים הסירו את מועמדתם - אתי לנגרמן, מנכ"לית דיסקונט למשכנתאות לשעבר ושוקי ברונשטיין, מנכ"ל לאומי לשעבר. כמו כן, בין המועמדים שהגישו את מועמדתם הייתה ד"ר דנה הלר, סגנית הכלכלן הראשי ברשות להגבליים עסקים ופרופ' אשר בלס, לשעבר הכלכלן הראשי בבנק ישראל.

 

ועדת האיתור התכנסה במהלך עבודתה תשע פעמים, כאשר בפגישה הראשונה פלוג והמפקח על הבנקים היוצא דודו זקן הופיעו בפניה ותיארו את תפקידו של המפקח על הבנקים. בישיבה השנייה, הוועדה קיבלה החלטה עקרונית לא לפסול מועמדים מתוך המערכת הבנקאית, אלא לבחון באופן פרטני את ניגוד העניניים שהם יעמדו מולם.

חדוה בר. "המינוי הוא תוצאה של הליך מקצועי, יסודי וסדור", צילום: רון קדמי חדוה בר. "המינוי הוא תוצאה של הליך מקצועי, יסודי וסדור" | צילום: רון קדמי חדוה בר. "המינוי הוא תוצאה של הליך מקצועי, יסודי וסדור", צילום: רון קדמי

בשבוע שעבר עתרו חברי קבוצת צדק פיננסי לבג"ץ נגד מינויה של בר לתפקיד, מאחר שהיא מגיעה כאמור מאחד משני הבנקים הגדולים במערכת. "מינוי כזה מערער באופן הרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בבנק ישראל ובמוסדות השלטון כולם, ומאיים על יציבות המערכת הפיננסית והבנקאית", כתב עו”ד תומר ברם בעתירה.

בראש ועדת האיתור עמד מנהל חטיבת המחקר של בנק ישראל, פרופ' נתן זוסמן. עוד חברים בה עו"ד טידה שמיר, היועצת המשפטית של בנק ישראל, אסתר דומיניסיני, מנכ"לית הרשות למרכזים רפואיים ממשלתיים ואמנון נויבך, יו"ר דירקטוריון הבורסה.

"העותרים מילינים על האפשרות כי בעתיד, לאחר סיום תפקידה כמפקחת על הבנקים, תשוב בר לכהן כתפקיד בכיר במערכת הבנקאית. גם בטענה זו אין כדי להצדיק את הטענה המבוקשת על ידי העותרים שכן בר, ככל בעל תפקיד בכיר אחר במגזר הציבורי, תהיה כפופה בסיום עבדותיה למגבלות הקבועות בדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות