אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בערוץ 10: קבוצת RGE מאיימת לסגת מעסקת הרכישה צילום: עמית שעל

דרמה בערוץ 10: קבוצת RGE מאיימת לסגת מעסקת הרכישה

במכתב שהעבירה למועצת הכבלים והלוויין דורשת הקבוצה שיובהר לה עד סוף השבוע האם היא תידרש למכור חלק מהערוצים שבבעלותה במסגרת קבלת השליטה בערוץ 10

25.06.2015, 18:46 | אופיר דור
קבוצת RGE מאיימת לסגת מהעסקה לרכישת ערוץ 10 רגע לפני האישור הסופי שלה. הקבוצה העבירה אתמול (ד') ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין ד"ר יפעת בן חי-שגב מכתב ובו דרישה כי יובהר לה עד סוף השבוע האם עליה למכור חלק מהערוצים ב-HOT ו-yes לאחר קבלת השליטה בערוץ 10. במכתב שנשלח על ידי משרד עורכי הדין יגאל ארנון ושות' טוענת קבוצת RGE כי אם תידרש לוותר על חלק מהערוצים, היא תיסוג מרכישת ערוץ 10.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", על פי כללי מועצת הכבלים והלוויין בעל שליטה בערוץ מסחרי רשאי להחזיק בשלושה ערוצים בלבד בכבלים ובלוויין. קבוצת RGE מחזיקה כעת בשישה ערוצים ב־yes וב־HOT - ארבעה ערוצי ספורט (ספורט 5, ספורט 5 פלוס, ספורט 5 לייב וספורט 5 גולד), ערוץ הילדים וערוץ לוגי.

האם החגיגות בערוץ 10 היו מוקדמות?, צילום: שוקה כהן האם החגיגות בערוץ 10 היו מוקדמות? | צילום: שוקה כהן האם החגיגות בערוץ 10 היו מוקדמות?, צילום: שוקה כהן

במרץ 2011 שינתה מועצת הכבלים והלוויין את הכללים הנוגעים להחזקת ערוצים ב־HOT וב־yes, וקבעה כי מי שהוא בעל מניות בערוץ מסחרי (ערוץ 10 או ערוץ 2), אך אינו בעל שליטה בו ‑ יוכל להחזיק עד 20% מהערוצים המופעלים על ידי מפיקים עצמאיים בכבלים ובלוויין, ולא רק 10% כפי שהתאפשר עד אז. שינוי זה הוכנס כדי לאפשר בין השאר לאביב גלעדי, אחד מבעלי קבוצת RGE, להמשיך ולהחזיק במניות המיעוט בזכיינית ערוץ 2 רשת, לאחר שבמשך שנים נדרש גלעדי לוותר עליהם.

עם זאת, המועצה הפחיתה מ־10% ל־5% את שיעור הערוצים העצמאיים שבעלי שליטה בערוצים מסחריים יורשו להחזיק בכבלים ובלוויין. להחלטה זו לא היתה השפעה על גלעדי בזמנו, כיוון שהוא החזיק כאמור מניות מיעוט ברשת, אך כרגע היא משפיעה על רכישת השליטה על ידי קבוצת RGE בערוץ 10.

מועצת הכבלים והלוויין טרם קיבלה החלטה סופית בנושא RGE, אך היא ביקשה שורה של הבהרות מהקבוצה בנוגע לאחזקות שלה בערוצי הכבלים והלוויין. ב-RGE טוענים כי התקנות של המועצה מתייחסות לערוץ שנמצא בזיכיון ולא לערוץ שמשדר ברישיון, כמו שערוץ 10 אמור להיות החל מהשבוע הבא.

במועצת הכבלים עדיין בוחנים טענה זאת ולא פוסלים גם שינוי של התקנות הקיימות. ברקע ישנם גופי תקשורת שמאיימים להגיש עתירה לבג"ץ אם תחליט מועצת הכבלים לקבל את טענת RGE ולאשר לה להמשיך ולהחזיק בכל הערוצים. מהצד השני מציבה קבוצת RGE אולטימטום שנועד להשפיע על החלטת מועצת הכבלים והלווין, מתוך הנחה שאף אחד בשוק התקשורת לא רוצה לראות את ערוץ 10 נסגר.

ביום ראשון בצהריים צפויה הרשות השנייה לאשר את עסקת הרכישה של ערוץ 10 ולהעניק לערוץ רישיון ל-15 שנה. אתמול הודיעה רשות ההגבלים העסקיים כי היא מאשרת את העסקה. אולם כעת לא ברור עד להיכן מתכוונת RGE שבבעלות לן בלווטניק, אודי רקאנטי וגלעדי לקחת את האולטימטום שהציבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות