אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Airbnb כבר שווה 25.5 מיליארד דולר צילום: airbnb

Airbnb כבר שווה 25.5 מיליארד דולר

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, חברת השכרת הדירות גייסה 1.5 מיליארד דולר מקבוצת משקיעים. באתר החברה רשומים מעל 1.4 מיליון חדרים

27.06.2015, 10:30 | שירות כלכליסט

חברת השכרת הדירות Airbnb גייסה בסבב גיוס הכספים האחרון 1.5 מיליארד דולר, שמעניקים לה שווי של 25.5 מיליארד דולר, כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

בראש המשקיעים עומדות חברת הפרייבט אקוויטי ג'נרל אטלנטיק, החברה הסינית הילהאוס קפיטל גרופ וחברת ההשקעות האלטרנטיבית טייגר גלובל מנג'מנט. על פי מקורבים לנושא, שלוש החברות הללו קנו כשליש מהמניות שהוקצו לסבב הגיוס הזה. משקיעות נוספות כוללות את טמאסק הולדינגס מסינגפור וכן את חברות ההון סיכון קליינר פרקינס קלאופילד ו-GGV.

דירה בברוקלין שרשומה בחברה דירה בברוקלין שרשומה בחברה דירה בברוקלין שרשומה בחברה

סבב הגיוס הזה נחשב לאחד הגדולים לחברה פרטית. רק שלוש חברות במימון קרנות הון סיכון גייסו יותר בסבב אחד, ביניהן חברת שיתוף הנסיעות אובר, שגייסה 2.8 מיליארד דולר בסבב גיוס שנערך מוקדם יותר השנה. עליבאבא גייסה 1.6 מיליארד דולר ב-2011 בעוד שפייסבוק הצליחה לגייס 1.5 מיליארד דולר ב-2011 לפני ההנפקה שלה.

שווי של 25.5 מיליארד דולר מציב את Airbnb שלישית ברשימת הסטארט אפים שבמימון הון סיכון שהשווי שלהן הוא מעל מיליארד דולר. שתי החברות הראשונות ברשימה הן יצרנית הסמארטפונים הסינים שיאומי ואובר.

בשבוע שעבר דווח כי ההכנסות של Airbnb צפויות לטפס מעל 900 מיליון דולר השנה, ולהגיע ל-10 מיליארד דולר ב-2020. באתר החברה רשומים מעל 1.4 מיליון חדרים, דירות ובתים להשכרה. הכנסות החברה נובעות מנתח של 3% מכל מודעה באתר, וכן עמלת שירות הנעה בין 6%-12% מהשוכרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
AirBnB זה גאוני.
לאחרונה התחלתי פוסט דוק באוקספורד. אני מתכנן ליבא את הכלב שלי, אז מגורי הסטודנטים של האוניברסיטה לא היו אופציה. למצוא פה דירה לגור בה מהארץ זה בלתי אפשרי בעליל, גם למצוא דירה כשאתה נמצא פה זה כאב ראש לא נורמלי. ניסיתי למצוא מגורים זמניים בכל מיני סידורים לסטודנטים, רק תזמון ההגעה שלי היה די גרוע מבחינת הסמסטרים ולאף אחד לא היה מקום בשבילי. מלון עולה פה מינימום 60 פאונד (360 שקל) ללילה, אכסניות לא מאפשרות התאכסנות של יותר מ14 יום. בקיצור, שבועיים לפני שנסעתי, ביאוש רב, פתחתי את האתר של AirBNB, מצאתי פה חדר אצל משפחה נחמדה שתארח אותי במשך כמה חודשים עד שאני מתארגן על עצמי, ובסה"כ העלות די נמוכה, במצטבר אנחנו מדברים על 20-25 פאונד ללילה. שליש מעלות מלון. בניגוד לשאר אפליקציות הבועה, AirBNB מספקת שירות חיוני במחיר מתקבל על הדעת. פלא שבתי המלון מתחילים להלחץ.
kjkhkjhkjh  |  27.06.15