אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטריק דרהי נחוש: ממזג חברות כדי להתכונן לרכישות גדולות        צילום: רמי זרנגר

פטריק דרהי נחוש: ממזג חברות כדי להתכונן לרכישות גדולות

איש העסקים הצרפתי-יהודי המחזיק ב-HOT ייצור חברה אחת בשם אלטיס NV בעלת שווי שוק של 62 מיליארד יורו על מנת לממן עסקאות גדולות. לפני מספר ימים ניסה דרהי לרכוש את בויג טלקום ב-10 מיליארד יורו, אולם ההצעה סורבה

27.06.2015, 11:22 | בלומברג

איש העסקים הצרפתי-יהודי פטריק דרהי, המחזיק ב-HOT, מתכוון להפוך את חברת הכבלים שלו, אלטיס, לישות חדשה שתאפשר לו לפצוח ברכישות גדולות יותר. אלטיס SA דיווחה כי תוחלף על ידי חברה הולנדית בשם אלטיס NV בשווי של קרוב ל-62 מיליארד יורו (69 מיליארד דולר). עבור כל אחת ממניות אלטיס SA יקבלו מחזיקי המניות 3 מניות A עם זכות הצבעה כל אחת ומניה B עם 25 זכויות הצבעה. "אנחנו רוצים להיות מוכנים לאפשרות שנבצע עסקאות גדולות יותר ונוכל לממן אותן לטווח הארוך", מסר מנכ"ל החברה דקסטר גואי.

קראו עוד בכלכליסט

מאז ההנפקה שלה ב-2014, פצחה אלטיס במסע רכישות של חברות טלקומניקציה. גואי הוסיף כי המבנה החדש יאפשר לדרהי (51) לשמור על שליטה בחברה שהקים. כיום הוא מחזיק ב-58% מהחברה.

על פי מקורבים לחברה, ספקית הכבלים ההולנדית רויאל KPN היא בין יעדי הרכישה הפוטנציאליים באירופה. גואי אישר בראיון לעיתון ההולנדי Telegraaf כי KPN היא אחת מחמישה יעדים אירופיים פוטנציאליים. עוד הוסיף כי בשבועות הקרובים יתחילו לחפש אחר משרדים בהולנד.

פטריק דרהי פטריק דרהי פטריק דרהי

דרהי, שאימפריית הכבלים שלה מתפרשת מישראל וצרפת ועד לקאריביים, השתמש באלטיס לרכישת חברת SFR הצרפתית ולרכישת חברת הטלפונים הגדולה בפורטוגל.

אלטיס היא גם בעלת השליטה בחברת הכבלים והאינטרנט הצרפתית נומרכייבל - SFR. באמצעותה דרהי ניסה השבוע לרכוש את בויג טלקום תמורת 10 מיליארד יורו, ניסיון שלא צלח בשלב זה. עם זאת, גואי הוסיף כי אלטיס תמשיך להתמקד גם על התרחבות בארה"ב, שבה החברות זולות יותר מהאירופיות ובעלות פוטנציאל צמיחה ממשי. בחודש שעבר רכשה אלטיס את חברת הכבלים האמריקאית סדנלינק, בעסקה בשווי 9.1 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות