אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן אפלק יפיק סרט על שערוריית השחיתות בפיפ"א צילום: איי פי

בן אפלק יפיק סרט על שערוריית השחיתות בפיפ"א

הסרט Houses of Deceit יספר את סיפורו של צ'אק בלייזר, לשעבר בכיר בפיפ"א, שהורשע בארה"ב

28.06.2015, 17:05 | שירות כלכליסט

שני החברים הוותיקים, בן אפלק ומאט דיימון, חברו כדי להביא את סיפור השערורייה של פיפ"א למסך הגדול על ידי עיבוד הספר Houses of Deceit שעומד להתפרסם בעוד שנתיים מאת כתב באזפיד קן בסינגר. הסרט יספר את סיפורו של צ'אק בלייזר, לשעבר בכיר בפיפ"א, שהורשע בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

בהוליווד ריפורטר דיווחו כי חברת האחים וורנר קנו את הזכויות לסרט, שיופק על ידי חברת ההפקות של אפלק ודיימון, פרל סטריט פילמס. גאווין או'קונור (Warrior) יביים את הסרט, וישתף שוב פעולה עם אפלק, זמן קצר לאחר שסיימו לצלם את הסרט The Accountant. תסריטאי הסרט "Warrior", אנתוני טמבקיס, יהיה אמון על התסריט.

צ צ'אק בלייזר. אף שלא נקבע עדיין הליהוק, הבמאי אומר כי בדמיונו הוא רואה את ג'ון גודמן מגלם את בלייזר, שכן לדבריו הוא יכניס "זעם וקומדיה לדמות" | צילום: איי אף פי צ

החדשות על העסקה מסמלות את סיומה של מלחמת מחירים בין אולפני הסרטים על הזכויות. הסרט והתסריט מבוססים על מאמר שהיה מועמד לפרס פוליצר ופורסם ב-2014, שפירט את סיפורו של צ'אק בלייזר, שב-2013 הודה כי קיבל מיליוני דולרים בשוחד לאורך תקופה של 20 שנה. הספר יפורסם בהוצאת סיימון אנד שוסטר וצפוי לצאת ב-2017.

אף שלא נקבע עדיין הליהוק, בסינגר אומר כי בדמיונו הוא רואה את ג'ון גודמן מגלם את בלייזר, שכן לדבריו הוא יכניס "זעם וקומדיה לדמות".

דירה לחתולים מכספי השוחד

סיפור מעורבותו של בלייזר האמריקאי בשערוריית השוחד חושף את החלק החשוך של עולם הכדורגל, כולל עסקאות לא חוקיות שבוצעו דרך פיפ"א. בשלב מסוים, בלייזר אף ניצל את מעמדו כדי לרכוש דירה בטראמפ טאואר במנהטן עבור החתולים שלו. בשלב מאוחר יותר הוא שיתף פעולה עם הרשויות ובמאי השנה, הודה בלייזר (70) באשמה ב-10 סעיפי אישום, כולל בהונאה, הלבנת הון, סחטנות והעלמת מס.

"אני מת על סיפורי הנוכלים ועוד יותר אוהב את העובדה שהסיפור הזה עוסק בטוב וברע", אמר בסינגר. "אין יותר מדי עמימות בנוגע לאופן שבו האנשים האלה התנהגו. מס הכנסה וה-FBI וכל האנשים שעשו את העבודה הטובה והפילו ארגון שנחשב מעל לחוק, מכיוון שהכוח הבינלאומי של פיפ"א הוא בלתי ייאמן. זה כמו לשלב בין ליגות הבייסבול, הכדורסל, הפוטבול וההוקי בארגון ביחד".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות