אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 קיבל רישיון ל-15 שנה צילום: שוקה כהן

ערוץ 10 קיבל רישיון ל-15 שנה

בעקבות הרכישה על ידי קבוצת RGE, אישרה מועצת הרשות השנייה רישיון לערוץ. עם זאת, הערוץ לא קיבל עדיין אישור להישאר באפיק 10 בשלט ו-RGE עדיין מאיימת לסגת מהעסקה אם תידרש למכור חלק מערוציה בכבלים ובלוויין

28.06.2015, 17:14 | אופיר דור

לאחר אינספור מאבקי הישרדות מאז הקמתו וקבלת הארכות חוזרות ונשנות לתקופת הזיכיון, אישרה היום (א') מועצת הרשות השנייה מתן רישיון ל-15 שנה לערוץ 10.

קראו עוד בכלכליסט

ערוץ 10 יעבור לשדר ברישיון החל מיום רביעי ה-1 ביולי. הענקת הרישיון התאפשרה בזכות העברת השליטה בערוץ 10 לידי קבוצת RGE של לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי, שהעמידה את הערבויות והכספים הדרושים לקבלת הרישיון.

יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10, צילום: נועם מושקוביץ יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10 | צילום: נועם מושקוביץ' יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10, צילום: נועם מושקוביץ

עם זאת, על ההחלטה ההיסטורית עדיין מעיבים שני נושאים שנותרו פתוחים. ערוץ 10 עדיין לא קיבל אישור מראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו להמשיך ולשדר באפיק 10 בשלט. אם לא יתקבל אישור עד יום רביעי, יצטרך הערוץ לעבור לשדר באפיק חלופי.

הערכות: RGE לא תיסוג מהעסקה

בנוסף, מחר צפויה מועצת הכבלים והלוויין לפרסם את חוות הדעת שלה בנוגע לשאלה האם תצטרך קבוצת RGE למכור חלק מהערוצים שלה המשודרים ב-HOT ו-yes במסגרת העברת השליטה. קבוצת RGE איימה כי אם תידרש לוותר על אחד או יותר מששת הערוצים שבבעלותה (ארבעה ערוצי ספורט 5, ערוץ הילדים וערוץ לוגי), היא תיסוג מעסקת ערוץ 10.

אולם, לפי מרבית ההערכות, מדובר באיום שנועד בעיקר להלחיץ את מועצת הכבלים והלוויין ו-RGE לא מתכוונת לממשו. על פי כללי המועצה, בעל שליטה בערוץ מסחרי לא יכול להחזיק יותר משלושה ערוצים בכבלים ובלוויין.

מערוץ 10 נמסר, כי "רישיון השידורים ל-15 שנים מבטא את האמון שניתן לערוץ 10, בדרכו המקצועית ולעובדיו, ואנו מודים בכל לב על כך. נמשיך להפיק ולשדר טלוויזיה טובה ותחרותית וחדשות איכותיות ומגוונות גם בחמש עשרה השנים הבאות, ונמשיך לספק לצופים תכנים נבדלים ובעלי ערך מוסף, תוך עמידה קפדנית בכל המחויבויות״.

אוה מדז אוה מדז'יבוז', יו"ר מועצת הרשות השנייה | צילום: אלכס קולומויסקי אוה מדז

אוה מדז'יבוז', יו"ר מועצת הרשות השנייה, אמרה כי "זהו צעד תקדימי המסמן את תחילתו של עידן חדש בטלוויזיה המסחרית בישראל. ערוץ 10, הערוץ הראשון בישראל שמקבל רישיון ל-15 שנות שידור, יוצא היום לדרך חדשה שתאפשר לו צמיחה ויציבות לאורך זמן. זהו צעד ראשון במהפכה המובלת על ידי הרשות השנייה ובסופה הציבור הישראלי ייהנה משידורי טלוויזיה יציבים ועצמאיים יותר, מתחרות בריאה וגיוון רב יותר על המסך".

שינויים בדירקטוריון - יוסי מימן בחוץ

בישיבת מועצת הרשות השנייה היום אושרו גם הדירקטורים החדשים של ערוץ 10. מטעם RGE יכהנו כדירקטורים מודי פרידמן, מנכ"ל RGE, ושי רקאנטי, בנו של בעל המניות אודי רקאנטי, כמו גם יועץ משפטי שייצג את בלווטניק. פרידמן צפוי להחליף את יוסי מימן בתפקיד יו"ר הדירקטוריון של ערוץ 10. מימן, שעובר מלהיות בעל השליטה לבעל מניות מיעוט, לא יהיה חבר בדירקטוריון בכלל וייוצג על ידי ליאו מלמוד. כדירקטור חיצוני מטעם הציבור יכהן עו"ד צבי חוברס.

החלטה נוספת של המועצה היתה, כי בכל הנושא להחלטות הנוגעות לאמנים שמיוצגים על ידי אביב גלעדי כמו טל פרידמן ואייל קיציס, הדירקטורים של RGE לא יוכלו להשתתף בהצבעות. קבוצת RGE גם מפיקה את התוכנית של גיא פינס בערוץ 10. מרגע העברת השליטה ל-RGE, התוכנית תיחשב להפקה מקומית של ערוץ 10 ולא להפקה קנויה. אם ערוץ 10 יקבל אישור מנתניהו להישאר באפיק 10 בשלט, הרשות השנייה ממליצה כי הוא יידרש לשלם 2 מיליון שקל עבור המשך השידורים באפיק. במסגרת המעבר לרישיון, הערוץ יצטרך לשלם גם 1.2 מיליון שקל עבור קבלת הבעלות המלאה על חברת החדשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות