אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעה: קבוצת כדורגל שלא תשלם משכורות בזמן - תאבד נקודות

הצעה: קבוצת כדורגל שלא תשלם משכורות בזמן - תאבד נקודות

ההתאחדות לכדורגל, הרשות לבקרה תקציבית ומנהלת הליגה הסכימו על שורת צעדים לריפוי הליגה. ההכרעה - ביום רביעי

28.06.2015, 17:44 | אוריאל דסקל

הורדת תקציב המינימום, סנקציות בגין איחור בתשלום שכר לשחקנים, ערבויות יציבות יותר, מינוי חשב מלווה ועוד. אלו רק חלק מההצעות של ההתאחדות לכדורגל, הרשות לבקרת התקציבית ומנהלת הליגה לקבוצות ליגת העל.

קראו עוד בכלכליסט

הבקרה התקציבית, המנהלת וההתאחדות הסכימו על שורת צעדים שלפיהם "ישפרו את אופן ההתנהלות הכלכלית וכפועל יוצא מכך את המקצועיות בליגות הכדורגל המקצועניות בישראל".

ההצעות צריכות לקבל אישור של הנהלת ההתאחדות לכדורגל. מבחינת ההתאחדות, מדובר ב"מבחן אמיתי" לבעלי הקבוצות, שחלק ניכר מהם הם חברי הנהלת ההתאחדות לכדורגל.

מה הצעדים המדוברים?

סנקציות בגין איחור בתשלום שכר לשחקנים ולבעלי תפקידים: לבקשת יו"ר הרשות לבקרה תקציבית, קבוצה תעביר דיווח שבמסגרתו יאשר רואה חשבון מטעמה, כי כל תשלומי השכר לעובדים ולבעלי התפקידים בקבוצה שולמו במועדם על פי דין. במידה שיתברר כי תשלומי השכר לא שולמו, או שולמו באיחור תועמד הקבוצה לדין משמעתי כאשר יוחל עליה עונש מינימום של הפחתת נקודה בפועל בגין כל עבירה (ועד למקסימום של 9 נקודות בעונת משחקים אחת). בנוסף, על קבוצה שהורשעה בעבירה כמפורט לעיל עד ליום ה-30.11 בכל עונה, תיאסר האפשרות לבצע פעולות רישום בחלון ההעברות של חודש ינואר באותה העונה.

מכבי נתניה. יצטרכו להגיש ערבויות בטוחות יותר, צילום: ראובן שוורץ מכבי נתניה. יצטרכו להגיש ערבויות בטוחות יותר | צילום: ראובן שוורץ מכבי נתניה. יצטרכו להגיש ערבויות בטוחות יותר, צילום: ראובן שוורץ

ההתאחדות והמנהלת מציעות גם צמצום גובה הביטחונות המוגשים על דרך של "המחאה". כיום רשאית קבוצה בליגת העל להפקיד בטוחות, באמצעות המחאות, עד לגובה של 4 מיליון  שקל. בכוונת הבקרה וההתאחדות לצמצם סכום זה ל-2 מיליון שקל ובהתאמה להפחית את דרישות תקציב המינימום ל-9 מיליון שקל במקום 11 מיליון שקל כיום.

הצעה נוספת: מינוי חשב מלווה במקרה בו קיים חשש כי הקבוצה לא תעמוד בהתחייבויותיה הכספיות באופן גורף. המלווה יהיה בעל סמכויות חתימה ומימוש נכסים נרחבות (כולל להעברת זכויות בשחקנים. זה בעצם מעיין מפרק ללא פירוק (שמוביל להורדת נקודות).

ההתאחדות גם מעוניינת לעשות סדר בכל הקבוצות שמקבלות תקציב גבוה מרשויות הספורט. לפי ההתאחדות, "במידה שקבוצה נתמכת, בכל היקף כספי שהוא, על ידי עירייה או רשות מקומית ו/או מי מטעמן, תוכר התמיכה בכפוף לצירוף אישור חתום על ידי ראש העירייה, גזבר העירייה והחלטת מועצת העיר - כולל סעיף תקציב העירייה הרלוונטי לתמיכה ומועד העברת הכסף בפועל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות