אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפתחים תרופה לסרטן: ג'ונסון אנד ג'ונסון ומרק מתעניינות בסיקאם הישראלית צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מפתחים תרופה לסרטן: ג'ונסון אנד ג'ונסון ומרק מתעניינות בסיקאם הישראלית

הסטארט-אפ הרפואי ממשגב מנהל מו"מ למכירת רבע ממניותיו לפי שווי של 50 מיליון דולר. חלק מהחברות משקפות לו שווי עתידי של חצי מיליארד דולר

29.06.2015, 07:57 | אסף גלעד

חברת התרופות הישראלית סיקאם (cCAM Biotherapeutics) של ד"ר גל מרקל העוסקת באימיונותרפיה מצויה במשא ומתן למכירת כרבע ממניותיה לשלוש חברות תרופות לפחות, בהן מרק, ג'ונסון אנד ג'ונסון ואסטרה זנקה - כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

חברת התרופות שפיתחה נוגדן המפעיל את המערכת החיסונית נגד גידולים סרטניים קשיחים מעוניינת לגייס 15–20 מיליון דולר לפי שווי חברה של 50 מיליון דולר. נוסף על כך, גם לחברת התרופות רוש, אחת המשקיעות הקיימות בחברה, נתונה הזכות להגיש הצעת השקעה לחברה.

ד"ר גל מרקל, צילום: עמית שעל ד"ר גל מרקל | צילום: עמית שעל ד"ר גל מרקל, צילום: עמית שעל

עם זאת, כחלק מהמשא ומתן סביב השולחן הציעו כמה מהחברות, בהן מרק, להשקיע בהמשך סכומים גדולים יותר בחברה שמשקפים לה שווי של כ־500 מיליון דולר, אם תעבור את סדרת הניסויים בהצלחה. נכון להיום, במצב שבו החברה טרם עברה את שלב 1 של הניסוי, היא תתקשה לקבל שווי כה גבוה.

סיקאם מפתחת טיפול מבוסס המבוסס על נוגדן המפעיל את המערכת החיסונית נגד מגוון גידולי סרטן כגון סרטן העור, סרטן ריאות, סרטן שלפוחית השתן, קיבה, המעי הגס או השחלות. בינואר האחרון קיבלה החברה את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להתחיל בשלב הראשון של הניסוי הרפואי. מטרת הניסוי שאושר היא הערכת היעילות והבטיחות של הטיפול, וקביעת המינון האופטימלי לניסוי שלב 2 שתערוך החברה בהמשך. שלב 1 שהחל באפריל נערך בימים אלה בארבעה בתי חולים: שיבא וסוראסקי בישראל, ובתי החולים הצמודים לאוניברסיטאות ייל ו־UCLA בארה"ב.

סיקאם נוסדה בידי ד"ר גל מרקל, שמשמש גם כמדען הראשי שלה, ומנוהלת בידי ד"ר תהילה בן־משה. היא חברת סטארט־אפ רפואית פרטית המבוססת על הפטנטים של ד"ר מרקל וגייסה עד כה 8 מיליון דולר בלבד, כאשר הגיוס האחרון שלה התבצע כבר לפני שלוש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות