אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע בווימבלדון לובשים לבן? MHKUOף RUHYRX

מדוע בווימבלדון לובשים לבן?

בווימבלדון דבקו במסורת הזו גם לאחר שביו.אס.אופן אפשרו ב-1972 לשחקנים ללבוש צבעים נוספים. קוד הלבוש אף הפך מחמיר יותר בשנים האחרונות

29.06.2015, 20:21 | שירות כלכליסט

בווימבלדון יש את קוד הלבוש הקפדני ביותר מבין תחרויות הגרנד סלאם בטניס. השחקנים חייבים ללבוש רק לבן. זו המסורת. במועדון שבו מתקיים הטורניר מתייחסים גם ברצינות רבה לחוק הזה. קוד הלבוש אומץ לראשונה במאה ה-19, אז שיחקו טניס במפגשים חברתיים. מראה כתמי הזיעה בבגדים הצבעוניים נתפס כלא הולם, בייחוד לא לנשים, וכך הפך "לבן טניס" למוסד.

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'וקוביץ בלבן'. מראה כתמי הזיעה בבגדים הצבעוניים "לא הולם", בייחוד לא לנשים, וכך הפך "לבן טניס" למוסד | MHKUOף RUHYRX ג

בווימבלדון דבקו במסורת הזו גם לאחר שביו.אס.אופן אפשרו ב-1972 לשחקנים ללבוש צבעים נוספים. קוד הלבוש אף הפך מחמיר יותר בשנים האחרונות. בשנה שעברה המארגנים פרסמו "צו" של 10 סעיפים שנכלול במדריך ההוראות לשחקנים. הצו כלל חוקים חדשים הנוגעים ללבישת לבן, ביניהם תנאים כמו:

- "לבן אינו כולל צבעי קרם".

- "מותר רק תפר אחד של צבע, שלא יהיה עבה יותר מ-1 סנטימטר".

- "בגד תחתון צבעוני שניתן לראות במהלך המשחק (כולל בגלל הזעה) אינו מורשה".

בטורניר של 2013 נאמר לרוג'ר פדרר, שזכה באליפות שבע פעמים, שסוליית הנעליים הכתומה הייתה מוגזמת, ועליו להחליף נעליים לפני המשחק הבא. "דעתי האישית" אני חושב שזה מוגזם", אמר במסיבת עיתונאים.

השחקנים מתלוננים כבר שנים. ב-2014, למשל, למרטינה נברטילובה – שזכתה באליפות 9 פעמים – נאמר כי הפסים הכחולים בחצאית שלה מפרים את החוק. היא פקפקה בטענה הזו שכן לבשה את אותה תלבושת בכל ההופעות שלה בווימבלדון. חלק מהפריטים אף מוצגים במוזיאון ווימבלדון.  "אני חושבת שהם הגזימו", אמרה לניו יורק טיימס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות