אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחדשה תנועת הרכבות; צפי לעיכוב של חצי שעה בכל הקווים צילום: גיל נחושתן

פרסום ראשון

התחדשה תנועת הרכבות; צפי לעיכוב של חצי שעה בכל הקווים

התנועה הושבתה לכחצי שעה בשל אסיפות עובדים ברחבי הארץ. לטענת העובדים, ההחלטה לתגבר את מערך הקרונות בזמן העבודות על הרכבת הקלה לא תואמה עמם ותיצור עומס עבודה

29.06.2015, 15:44 | ליאור גוטמן

התחדשה תנועת הרכבות; צפי לעיכוב של חצי שעה בכל הקווים. תנועת הרכבות הארצית הופסקה לפני שעה קלה ולאחר שוועד העובדים החליט לקיים אסיפות הסברה בכל חלקי הארץ. מאחר שאסיפות ההסברה כוללות את עובדי האיתות, משיקולי ביטחון לא ניתן להוציא את הרכבות לדרכן.

בוועד העובדים לא מכחישים את השביתה ומסבירים שהנהלת הרכבת מנעה באמצעות מאבטחים מיו"ר ועד העובדים הארצי, ניקה שימחוביץ׳, לערוך אסיפת הסברה לעובדי משואה (מרכז בקרה ושליטה), מה שהוביל אותם לרדת מעמדותיהם כדי להיפגש עם יו"ר הוועד.

אסיפות ההסברה הסתיימו כך שתנועת הרכבות הארצית התחדשה כסדרה. בהנהלת החברה מעריכים לעת עתה יש עיכוב ממוצע של חצי שעה בכל קו רכבת.

לפני שעה קלה אמרו בוועד רשמית ש"הנהלת הרכבת עושה הכל על מנת לדחוף את ועד העובדים אל הקיר ומייצרת פרובוקציות מכוונות כדי להביא לפגיעה בנוסעים ולפגוע בוועד. בשל האסיפות לפיכך ייתכנו עיכובים בשעה הקרובה ברכבות בכל הארץ". בשלב זה לא ברור מתי תחודש תנועת הרכבות.

סכסוך העבודה בין הצדדים מגיע למעשה לנקודת רתיחה וזאת לאחר שהשבוע הודיעו ראשי הוועד שהם לא יסכימו לתגבר את מערך הקרונות בזמן העבודות על הרכבת הקלה כיוון שהמהלך לא תואם עמם ועלול לתפיסתם ליצור עומס עבודה. תגבור הקרונות אמור להתחיל באוגוסט הקרוב והוא כולל תוספת של 14 רכבות בכל יום שיופעלו במטרה לעודד אנשים לנוע לתוך ומחוץ לתל אביב באמצעות הרכבת במקום באמצעות הרכב הפרטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות