אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניגוד העניינים של גלנט: מחזיק באופציות למניות במאגרי הגז "תנין" ו"כריש" צילום: עמית מגל

בלעדי לכלכליסט

ניגוד העניינים של גלנט: מחזיק באופציות למניות במאגרי הגז "תנין" ו"כריש"

שר הבינוי הודיע כי לא ישתתף בהצבעה על הגז בכנסת; האופציות למניות ניתנו לו בעת שהיה מנכ"ל Nammax של בני שטיינמץ, שניהלה מו"מ לרכישת המאגרים

29.06.2015, 22:27 | גולן חזני
שר הבינוי יואב גלנט (כולנו) מחזיק באופציות לקבלת מניות בחברה שתרכוש את המאגרים כריש ותנין. ל"כלכליסט" נודע כי פרט זה מופיע במסמך ניגודי העניינים של גלנט שנמסר על ידו היום ליועץ המשפטי לממשלה, שבחן האם יוכל ליטול חלק בהצבעה על מתווה הגז בכנסת.

האופציות למניות ניתנו לגלנט בעת שהיה מנכ"ל חברת Nammax הפעילה בתחום הנפט והגז ואשר מצויה בבעלותו של המיליארדר בני שטיינמץ.

 בנוסף מחזיק גלנט, באמצעות חברת יו-גה שבבעלותו, מניות ב-Nammax, שהוקצו לו בחתימת החוזה ההעסקה בחברה.

יואב גלנט, צילום: ישראל יוסף יואב גלנט | צילום: ישראל יוסף יואב גלנט, צילום: ישראל יוסף

במסמך מגלה גלנט כי ניהל מגעים מטעם שטיינמץ לרכישת שני המאגרים; במסגרת מו"מ זה נפגש עם גורמים בתחום האנרגיה וכן עם גורמים בקבוצת דלק. במכתב לא מצוין כיצד גלנט קיבל את האופציות למרות ששטיינמץ לא רכש את המאגרים.

לפי מתווה הגז הממשלתי, אמורה דלק למכור את מאגרי כריש ותנין תוך 14 חודשים ממועד חתימת ההסכם עם המדינה; כלומר, לגלנט יהיו מניות בשני המאגרים עם השלמת המכירה, כשהאינטרס שלו, מן הסתם, הוא שהמאגרים יימכרו מהר ככל האפשר.

המניות והאופציות של גלנט הועברו באחרונה לנאמנות - לידי בנו מיכאל גלנט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

43 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
כדי לזכות לחיבוק חם מהציבור, כחלון וצוות סיעתו אחזו את עיני הבוחרים בכולנו !!
כחלון נחשף במערומיו - תרתי משמע . בסיטואציה הזו ונוכח הצהרותיו הקודמות של שר האוצר נדמה שלא מדובר בחשש מניגוד עניינים אלא בחשש מבושת פנים !!!!!!!!!!!!!! כחלון, נושא הדגל של פירוק המונופולים, הבין שהוא עומד להפסיד בזירה הזו לראש הממשלה ???? הפסד שמשמעותו פרישה מהממשלה !!! אז כמה קל לשלוף במקרה הזה את קלף ניגוד העניינים, לא להיות קשור בעיני הציבור להחלטה שלא לפרק את מונופול הגז, לא להתמודד עם הצורך לפרק קואליציה רגע אחרי שהוקמה, ולהמשיך ליהנות מתדמית הלוחם למען התחרות בדיור ובבנקים...
אבירם זרחי  |  30.06.15
לכל התגובות