אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בפייסבוק: פילטרים צבעוניים לתמונות

חדש בפייסבוק: פילטרים צבעוניים לתמונות

הרשת החברתית ממשיכה לשדרג את האפליקציה שלה - ולאחר שהשיקה יכולת שילוב סטיקרים ומלל צבעוני בתמונות, מוסיפה גם פילטרים בסגנון אינסטגרם. התכונה זמינה בשלב זה רק למכשירי iOS

30.06.2015, 11:21 | נמרוד צוק

פייסבוק משדרגת את כלי עריכת התמונות המובנה שלה: לאחר שהוסיפה את היכולת לשלב סטיקרים וטקסט צבעוני, הוסיפה גם פילטרים בסגנון אינסטגרם - שזמינים בשלב זה באפליקציית האייפון שלה בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

ניתן להוסיף לתמונות שבעה פילטרים שונים, מהם שישה בעלי צבעוניות מוגדרת מראש שזכו לשמות וינטאג', אביב, קיץ, חורף, סתיו ושלג, לצד פילטר "מצב אוטומטי" (שכבר קיים מזה זמן בצורה שונה בגרסאות האייפון והאנדרואיד של האפליקציה) שמבצע אופטימיזציית צבע המותאמת לתמונה.

את הפילטרים החדשים ניתן להפעיל ללא צורך בכניסה למסך העריכה - הם מופעלים בעת מעבר עם האצבע על התמונה מצד לצד, כאשר מעבר נוסף באותו הכיוון קופץ אוטומטית לפילטר הבא.

הפילטרים של פייסבוק הפילטרים של פייסבוק הפילטרים של פייסבוק

הפילטר מופעל על התמונה באופן הדרגתי מימין לשמאל או להיפך, במצב תצוגה של "לפני ואחרי", שמאפשר לקבל מושג ברור על השינוי שהוא יחולל בה. הפילטרים זמינים גם בתוך מסך העריכה של התמונות, בממשק דומה לשל אינסטגרם המאפשר לבחור פילטר באמצעות גרסאות מוקטנות של התמונה בתחתית המסך.

ממשק פריוויו מסוג זה קיים זמן רב בתוכנות עיבוד תמונה שונות ובכמה אפליקציות, ולמעשה נראה כהעתקה כמעט אחד לאחד של ממשק הפילטרים מאפליקציית הווידאו Spark Camera שיצר סטודיו העיצוב והחדשנות המשפיע IDO. עם זאת, מבדיקת "כלכליסט" הוא קל ונוח לשימוש, גם אם מוגבל ביכולותיו לעומת מגוון הפילטרים שמוצעים באינסטגרם ובאפליקציות צילום אחרות. בנוסף למספר הפילטרים המוגבל, פייסבוק אינה מציעה שום סוג של שליטה ידנית בתכונות התמונה כפי שקיים באינסטגרם.

הפיצ'ר החדש, שעדיין לא ידוע מתי יגיע לגרסת האנדרואיד, נראה כחלק ממהלך רחב של פייסבוק לספק חוויה עשירה יותר של שימוש באלמנטים ויזואליים - לכלי העלאת התמונות לרשת החברתית נוספו בחודשים האחרונים אפשרויות לשילוב אמוג'יז וטקסטים צבעוניים, ולפייסבוק מסנג'ר הוסיפה החברה חנות אפליקציות שמאפשרת לשלב בהודעות סוגים רבים של אמוג'יז, אנימציות גיף ואלמנטים גרפיים נוספים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות