אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט מוכרת ל-AOL  את חטיבת הבאנרים ואת חטיבת המיפוי - לאובר צילום: בלומברג

מיקרוסופט מוכרת ל-AOL את חטיבת הבאנרים ואת חטיבת המיפוי - לאובר

סאטיה נאדלה ממשיך ברפורמה שהחל מאז נכנס לתפקיד המנכ"ל: החטיבות הן חלק מקבוצת האונליין של מיקרוסופט, שהפסידה יותר מעשרה מיליארד דולר בחמש השנים האחרונות. סכום העסקאות טרם פורסם

30.06.2015, 11:12 | הראל עילם
מיקרוסופט ממשיכה בתוכנית הרה-ארגון הנרחבת שלה ונפטרת מחלק מנכסי הפרסום והאונליין שלה ל-AOL ואובר, במטרתה לצמצם את הפסדיה בתחום. כך נמסר בהודעה רשמית של החברה שפורסמה אמש (ב').

קראו עוד בכלכליסט

ענקית התוכנה מרדמונד מתכוונת למכור את חטיבת מודעות התצוגה (או באנרים) לידי AOL ואת חטיבת המפות שלה לידי אובר, בסכומים שטרם נחשפו. שתי החטיבות פעלו עד כה בתוך חטיבת שירותי האונליין של מיקרוסופט, שהפסידה יותר מעשרה מיליארד דולר בחמש השנים האחרונות לפי התוצאות הרבעוניות של החברה.

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, צילום: בלומברג סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט | צילום: בלומברג סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, צילום: בלומברג

החברה הסבירה כי מעתה תתמקד במנוע החיפוש בינג ובפרסומות מבוססות חיפוש, במקום במודעות תצוגה - עסק שמיקרוסופט מדשדשת בו מזה שנים, במיוחד לאור ההתחזקות של רשתות פרסום כגון זו של גוגל ו-AOL. מיקרוסופט משקיעה יותר ויותר כספים בפיתוחים חדשים לבינג מאז מינויו של סאטיה נאדלה למנכ"ל החברה לפני כשנה, ובין השאר הוסיפה למנוע החיפוש כלי הצפנה מלא וכלי פרטיות מתקדמים. נאדלה אמר בעבר כי הוא מצפה שבינג יהפוך לגוף רווחי ודומיננטי בשוק כבר ב-2016.

במסגרת העסקה עם AOL תנהל הרוכשת את החטיבה, אך תספק פרסומות בעשר השנים הקרובות לכל מוצרי מיקרוסופט שעדיין זקוקים להן - כגון קונסולת המשחקים XBOX One וחנויות האפליקציות והמדיה השונות של מיקרוסופט. AOL גם תמשיך להשתמש בבינג כמנוע החיפוש וספק פרסומות מבוססות החיפוש שלה, רשיון ששתי החברות מחדשות בקביעות מזה מספר שנים.

עסקת חטיבת המיפוי כוללת העברת כמאה עובדים לידי אובר. מיקרוסופט תפסיק את הפיתוח של שירותי המפות ואת עבודת המיפוי בפועל - ותחת זאת תסתמך על ספקי שירותי מפות חיצוניים. זאת רכישה מעניינת מאוד עבור אובר, שלפי דיווחים קודמים נמצאת במגעים לרכישת HERE – שירות המפות של נוקיה שנשאר בידי החברה הפינית מכירת חטיבת המכשירים שלה למיקרוסופט. חברת התחבורה עשויה להתרחב גם לתחומים אחרים כמו שירותים מקוונים, אחרי שכבר השיקה שירותים בתחום שירותי המזון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות