אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל: מגבלות רגולציה סביבתית עלולות לפגוע באספקת החשמל צילום: משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים

חברת החשמל: מגבלות רגולציה סביבתית עלולות לפגוע באספקת החשמל

החברה נדרשת עתה לבצע צעדים נוספים כתנאי לקבלת רישיון העסק של אתר "אורות רבין" בחדרה והיא טוענת כי הללו עלולים לעכב את התוכנית להסבת 4 מתוך 6 יחידות הייצור לעבודה בגז טבעי

30.06.2015, 12:18 | ליאור גוטמן

חברת החשמל הודיעה הבוקר (ג) כי קיבלה פניה מרשות הרישוי באזור חדרה "אליו צורפו תנאים נוספים לרישיון העסק של אתר "אורות רבין". מדובר בתחנת הכוח הגדולה בישראל שמוצבת ליד חדרה. תחנת הכוח מכילה 6 טורבינות והיא פועלת בכוח פחם. הספק התחנה כ-2,700 מגה וואט, או כ-20% מכושר הייצור הכללי.

לחברת החשמל תוכנית להסב 4 מתוך 6 יחידות הייצור לעבודה בגז טבעי מכוח צווים שהוצאו לחברה בדבר הפחתת פליטות. לפי חברת החשמל "התנאים הנוספים מעגנים מועדים מחייבים לעמידה בערכי פליטה ביחידות הייצור, אבני דרך מחייבות ליישום פרויקט הפחתת הפליטות באתר אורות רבין וחובת דיווח על עמידה בהן".

בחברת החשמל לומדים את משמעויות שינוי תנאי רישיון העסק ובוחנים את צעדיהם לרבות "הצגת תכנית הכוללת לוחות זמנים חלופיים עד ליום 15/7/2015".

אם זאת, בחברת החשמל מזהירים ש"ככל שלא תתקבל תוכנית החברה ולוחות הזמנים המוצעים על ידה, הפעלת יחידות הייצור הפחמיות ללא אמצעים להפחתת פליטות לאחר המועדים הקבועים בהוראות, או אי עמידה באבני הדרך הקבועות בתנאים הנוספים, תהווה הפרה של חלק מהחוקים הסביבתיים החלים על החברה. ככל שהחברה תבחר להפסיק את פעילות יחידות הייצור, הדבר עלול להשפיע מהותית על תמהיל ועלויות הדלקים של החברה ואף על אמינות אספקת החשמל". כלומר, חברת החשמל טוענת שהיא תתקשה להפעיל את תחנת הכוח תחת רגולציה סביבתית, מה שעלול לפגוע ביכולת אספקת החשמל שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות