אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסמך רשמי של אובר חושף: החברה מדממת כסף

מסמך רשמי של אובר חושף: החברה מדממת כסף

מדובר במסמך שמציג חלק מביצועי החברה ונועד עבור משקיעים פוטנציאליים. לפיו, הכנסות אובר עמדו על 415 מיליון דולר, לעומת הפסד של 470 מיליון. החברה טענה שהנתונים לא עדכניים - אך עדיין נעזרת בהם לגיוס הון

30.06.2015, 13:42 | רפאל קאהאן
מסמך רשמי של אובר שדלף מראה שסטארט-אפ הנסיעות החברתיות מפסיד כסף רב. הכנסותיה השנתיות של החברה עומדות כ-415 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של כ-470 מיליון; לא ידוע אם מדובר בהכנסות שנתיות, רבעוניות או לפי פילוח אחר. לפי המסמך, ההוצאות הגבוהות של החברה נובעות מניסיונותיה לחדור לשוק הסיני, מתקציב שיווק להתמודדות עם מתחרים ומפיתוח שירות ההסעות UberPool, לשיתוף נסיעות בין עובדים.    

קראו עוד בכלכליסט

המסמך מוצג למשקיעים פוטנציאליים ומשמש לגיוס אג"ח להמרה, בהיקף של כ-1 עד 1.2 מיליארד דולר. זאת ועוד, אובר טוענת במסמך שעסקיה גדלים ב-300% משנה לשנה. אג"ח להמרה שהחברה מוכרת יכולות לשמש לרכישת מניות בהנחה אם תצא אובר להנפקה.

אפליקציית אובר, צילום: Simon Dawson אפליקציית אובר | צילום: Simon Dawson אפליקציית אובר, צילום: Simon Dawson

המסמך מציין שהמשקיעים יזכו להנחה של כ-11.5% על מחיר המניה העתידית. אובר טוענת שאם האג"ח יישמרו עד תאריך היעד שלהם ב-2022, המשקיעים יזכו לתשואה שנתית של כ-8%. העסקה צפויה להיסגר מחר (ד').

אובר מנסה מאז תחילת השנה לגייס הון בקרב בנקים בוול סטריט. החברה מצפה לקבל קו אשראי של כ-2 מיליארד דולר. מוקדם יותר השנה גייסה אובר כ-1.6 מיליארד דולר דרך בנק גולדמן סאקס, מה שמעמיד את שווייה המוערך של בכ-40 מיליארד דולר. החברה מסרה בתגובה לפרסום שהמסמך שמדובר בנתונים ישנים שאינם מייצגים את פעילותה כיום. עם זאת, אובר לא הסבירה מדוע היא משתמשת משתמשת בנתונים הללו לגיוס הון ממשיקיעים כיום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות