אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"ר: "לא ראוי שרשות השידור תעכב כספים לספקים" צילום: אוראל כהן

הכנ"ר: "לא ראוי שרשות השידור תעכב כספים לספקים"

כונס הנכסים הרשמי, המשמש כמפרק רשות השידור, דורש הזרמה של 190 מיליון שקל מהאוצר כדי לאפשר את המשך פעילות הרשות ומאיים לפנות לבית המשפט באופן מיידי

30.06.2015, 14:39 | אופיר דור

יום לאחר שוועדת הכלכלה החליטה על דחיית סגירת רשות השידור בשלושה חודשים, מעביר כונס הנכסים הרשמי פרופ' דוד האן, המשמש כמפרק הרשות, בקשה דחופה לקבלת מימון שיאפשר להמשיך את פעילותה. בישיבת ועדת הכלכלה אתמול (ב') לא הושגו הסכמות על נושא מימון הרשות בחודשים הקרובים, כאשר משרד האוצר מציב תנאים להעברת המימון מתקציב המדינה והשר אופיר אקוניס שב ומצהיר כי לא תהיה גבייה של אגרה.

במכתב ששלחה עו"ד סיגל יעקבי, סגניתו של האן, למשרדי הממשלה הרלבנטיים נכתב כי רשות השידור זקוקה להזרמה מיידית של כספים כדי לעמוד בהתחייבויותיה, לרבות כלפי עובדיה וספקיה. המכתב נשלח אל מנכ"ל האוצר שי באב"ד, מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי-בויאנג'ו וראש אגף תקציבים אמיר לוי.

"הימנעות משרד האוצר להעמיד את הכספים הדרושים להמשך הפעלתה של רשות השידור מעמידה את המפרק בפני מציאות בלתי אפשרית ואנו נאלצים להתמודד מידי יום ביומו עם מכתבי דרישה המתקבלים מספקים שלא קיבלו כספים שמגיעים להם מרשות השידור", כותבת יעקבי.

לדברי יעקבי, "אין זה ראוי כי רשות השידור, המתנהלת כיום במסגרת של פירוק, תעכב תשלומים לספקים או תהיה במצב בו לא יהיו לה הכספים הדרושים לשלם לעובדים את משכורותיהם ויתר זכויותיהם".

רשות השידור. זקוקה להזרמה מיידית של כספים , צילום: עמית שאבי רשות השידור. זקוקה להזרמה מיידית של כספים | צילום: עמית שאבי רשות השידור. זקוקה להזרמה מיידית של כספים , צילום: עמית שאבי

יעקבי כותבת כי הגיערון המצטבר של רשות השידור, כולל תשלומים שעוכבו או שיש לשלמם עד סוף יולי, עומד על 76.5 מיליון שקל. סכום זה לא כולל את ההפקות הישראליות שהזמנתן הוקפאה.

"בנוסף מתבקשת הזרמה של 112 מיליון שקל נוספים לכיסוי החסר התזרימי הצפוי במימון הוצאות ההפעלה של רשות השידור עד לסוף ספטמבר. סכום זה אינו כולל את תשלום משכורות העובדים והתשלומים לספקים שעתידים להתבצע במהלך חודש אוקטובר בגין חודש ספטמבר", מוסיפה יעקבי.

יעקבי מוסיפה אולטימטום ברור למדינה: אם עד מחר, ה-1 ביולי, לא ייתן האוצר אישור על הזרמת הכספים, המפרק יפנה לבית המשפט המחוזי בירושלים, המפקח על הפירוק של הרשות, בבקשה להוראות נוספות. בית המשפט יכול בין השאר להורות לאוצר להעביר את המימון.

באוצר טוענים כי אינם מחויבים לממן את רשות השידור מתקציב המדינה כאשר הדרג הפוליטי החליט בניגוד לחוק להפסיק לגבות את אגרת הטלוויזיה. בדיון אתמול בוועדת הכלכלה אמר באב"ד כי רק אם רשות השידור תחל בתהליכי התייעלות ופרישה מרצון והעובדים יפנו את מתחם שרונה בתל אביב, יסכים האוצר להעביר מימון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות