אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר עולמי: תל אביב במקום ה-3 בעולם ביוקר הבירה צילום: שאטרסטוק

סקר עולמי: תל אביב במקום ה-3 בעולם ביוקר הבירה

על פי דירוג שהקיף 75 ערים ברחבי העולם, המחיר הממוצע של בירה בתל אביב עומד על כ-22 שקל. ומי העיר היקרה ביותר לרכישת בירה?

01.07.2015, 09:25 | שירות כלכליסט
הבירה בתל אביב היא בין היקרות בעולם. העיר דורגה שלישית במדד של השוואת מחירי בירה בערים שונות ברחבי העולם. המדד, שהושק על ידי האתר GoEuro המשווה בין תעריפי נסיעה באוטובוסים, רכבות וטיסות ברחבי אירופה, משווה בין המחירים של מספר מותגי בירה, המורכבים מ-5 הבירות המיובאות הנפוצות ביותר ומותג הבירה המקומי השולט. הדירוג מבוסס על המחירים של הבירות בפאבים ובסופרמרקטים ב-75 ערים ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

העיר היקרה ביותר באירופה לרכישת בירה היא ז'נבה בשוויץ, ואחריה מדורגות בהפרש קל הונג קונג ותל אביב. לעומת זאת, קרקוב וקייב התגלו כערים שבהן זול במיוחד ליהנות מבירה טובה. לשם השוואה, 10 דולר ישיגו לכם 6 בקבוקי בירה בקרקוב, בעוד שבז'נבה תוכלו לקנות במחיר הזה בקושי 2 בקבוקים. אחת הסיבות לכך שבירה כל כך יקרה בז'נבה נובעת מהחלטת הבנק המרכזי בשוויץ בדצמבר לבטל את התקרה לפרנק השוויצרי, החלטה שהובילה להתייקרות חדה במטבע המקומי. מסיבה זו, גם ציריך מדורגת בקרב 15 הערים היקרות. ז'נבה עקפה את אוסלו, שדורגה במקום הראשון בשנה שעברה, והפעם הסתפקה במקום הרביעי.

פאב בתל אביב, צילום: בועז אופנהיים פאב בתל אביב | צילום: בועז אופנהיים פאב בתל אביב, צילום: בועז אופנהיים

דירוגה הגבוה של תל אביב הוא בשל המחירים הגבוהים שגובים בפאבים. על פי המדד, מחיר ממוצע של בירה בפאב תל אביבי הוא 9.53 דולר (40 שקל), לעומת זאת קניית בירה בסופרים היא במחיר סביר יותר של 2.06 דולר (7.70 שקל), בעקבות זאת, המחיר הממוצע הכולל של בירה בתל אביב עומד על 5.79 דולר (22 שקל).

5 הערים היקרות ביותר לקנות בירה:

ז'נבה, שוויץ – מחיר ממוצע: 6.32 דולר

הונג קונג – מחיר ממוצע: 6.16 דולר

תל אביב – מחיר ממוצע: 5.79 דולר

אוסלו, נורבגיה – מחיר ממוצע: 5.31 דולר

ניו יורק, ארה"ב – מחיר ממוצע: 5.20 דולר

5 הערים הזולות ביותר לבירה:

קרקוב, פולין – מחיר ממוצע: 1.66 דולר

קייב, אוקראינה – מחיר ממוצע: 1.66 דולר

ברטיסלבה, סלובקיה – מחיר ממוצע: 1.69 דולר

מלאגה, ספרד – מחיר ממוצע: 1.72 דולר

דלהי, הודו – מחיר ממוצע 1.18 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות