אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מחכים להסכם: הגולשים מתגייסים כדי להציל את יוון

המשבר ביוון

לא מחכים להסכם: הגולשים מתגייסים כדי להציל את יוון

קמפיין מימון המונים באתר אינדיגוגו גייס מאות אלפי יורו למען המדינה מוכת המשבר. הטריק: הכסף יועבר רק אם הגולשים יכסו את מלוא החוב לקרן המטבע העולמית, שעומד על 1.6 מיליארד יורו

01.07.2015, 14:23 | הראל עילם
גם זה יכול להיות פתרון: אזרח בריטי בשם תום פיני החליט להתגייס לטובת תושבי יוון, על רקע המשבר הכלכלי החריף במדינה. פיני פתח קמפיין גיוס המונים באתר אינדיגוגו, בניסיון לגייס מהגולשים את כל החוב שעל יוון לשלם לקרן המטבע העולמית – 1.6 מיליארד יורו.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר, כמובן, במטרה לא ריאלית: קמפיין גיוס ההמונים הגדול בהיסטוריה גייס רק כ-80 מיליון יורו, וזה לקח לו שנתיים. עם זאת, הגולשים אימצו בחום את הקמפיין של פיני. כ-47 אלף איש, נכון לכתיבת שורות אלו, תרמו ליוונים סכום כולל של 795 אלף יורו – סכום מרשים במיוחד בהתחשב בכך שהקמפיין עלה לרשת לפני 3 ימים בלבד.

אזרחי יוון מפגינים כנגד מדיניות הצנע, צילום: איי אף פי אזרחי יוון מפגינים כנגד מדיניות הצנע | צילום: איי אף פי אזרחי יוון מפגינים כנגד מדיניות הצנע, צילום: איי אף פי

שלושה תומכים אפילו הסכימו לתרום 5,000 יורו כל אחד, ובתמורה ליהנות מטיול שבועי באתונה. 500 תומכים תרמו 160 יורו או סכום גבוה יותר, תמורת הבטחה לקבל שלל מוצרי מזון יווניים. ואולם, ייתכן בהחלט שהגולשים הבטיחו לתרום מכיוון שהם משוכנעים שהקמפיין לא יעמוד ביעד הגיוס שלו. במקרה הנוכחי, בניגוד לקמפיינים המוגדרים "גמישים", התורמים לא יצטרכו לשלם את הסכום הנדרש אם הקמפיין ייכשל.

"למה שאנחנו האנשים לא נתגייס ביחד ונפתור את הבעיה הזאת?", כתב פיני בדברי ההסבר לקמפיין. הוא הסביר כי בעיניו מדובר ביעד סביר: אם כל אזרח באיחוד האירופי יתרום 3 יורו בלבד, הוא כתב, ניתן יהיה להגיע ליעד בקלות. לא ברור האם מדובר בבדיחה, בניסיון להעלות את המודעות לבעיותיה של יוון, או פשוט בתום לב. כך או כך, גולשים שמעוניינים להרגיש שהם עזרו קצת ליוון יכולים לתרום בששת הימים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות